•                    
  •                  
جمعه , ۱۸ آذر , ۱۴۰۱
جمعه, دسامبر 9

رها احمدی، زندانی سیاسی به مرخصی اعزام شد

0
307

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۱۷ مهر ماه ۱۳۹۹، رها احمدی، زندانی سیاسی محبوس در زندان قرچک ورامین به مرخصی اعزام شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، ظهر امروز پنجشنبه ۱۷ مهر ماه ۱۳۹۹، رها احمدی، فعال مدنی و زندانی سیاسی محبوس در زندان قرچک ورامین به مرخصی اعزام شد. وی در حالی تحمل حبس تعزیری ۲ ساله خود است. 

این زندانی سیاسی پیش از این هم در تاریخ ۱۸ خرداد ماه ۱۳۹۹, رها احمدی, پس از تودیع وثیقه تا آخر خرداد ماه در مرخصی اعزام و در تاریخ ۳۱خرداد ماه ۱۳۹۹,  پس از اتمام دوران مرخصی به زندان قرچک ورامین بازگشته بود. 

این زندانی سیاسی در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, از بند زنان زندان قرچک ورامین پس از تودیع قرار وثیقه به مرخصی کوتاه مدت اعزام و در تاریخ ۶ خرداد ماه ۱۳۹۹, پس از اتمام دوران مرخصی به زندان قرچک ورامین بازگشته بود. 

در تاریخ ۱۰اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, رها احمدی, فعال مدنی به همراه سامان زندیان، لیلا میرغفاری, معین حاجی زاده، وحید قدیرزاده, آرمین سورانی از بابت اتهام نشر اکاذیب توسط شعبه ۳۸ دادگاه کیفری ۲ تهران تبرئه شد. 

 در تاریخ ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸, رها احمدی به همراه  لیلا میرغفاری, معین حاجی زاده, آرمین سورانی, وحید غدیرزاده, سامان زندیان, در بخش اول از همین پرونده با صدور احکامی از طرف شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ریاست احمد زرگر, در مجموع به تحمل ۲۹ سال حبس تعزیری از بابت اتهامات “اشاعه فحشا”, “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” و “تبلیغ علیه نظام” محکوم شدند.

 در تاریخ ۱۳ آذر ماه ۱۳۹۸, لیلا میرغفاری, رها احمدی, معین حاجی زاده, محمد ابوالحسنی, آرمین سورانی, وحید غدیرزاده, سامان زندیان, هفت تن از فعالان مدنی که پیش از این توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ابوالقاسم صلواتی از بابت اتهامات “اشاعه فحشا”, “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” و “تبلیغ علیه نظام” در مجموع به تحمل ۲۹ سال حبس تعزیری محکوم شده بودند. 

جلسه دادرسی بر پرونده این فعالان مدنی در تاریخ ۱۹ آبان ماه ۱۳۹۸, توسط شعبه مذکور برگزار شده بود. 

“رها احمدی”, فعال مدنی, در تاریخ ۱۳ مردادماه ۱۳۹۸, در پی مراجعه ماموران امنیتی به منزل پدری این فعال مدنی بازداشت و به بازداشتگاه پلیس امنیت در تهران منتقل شده بود. 

این فعال مدنی در تاریخ ۲۲ مردادماه ۱۳۹۸, با توجه  به اتمام مراحل بازجوئی در بازداشتگاه پلیس امنیت واقع در خیابان وزرا و انتقال به دادسرای امنیت و تفهیم اتهامات؛ “همکاری با دول متخاصم و اشاعه فساد و فحشا”, “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” و “تبلیغ علیه نظام” مورد تفهیم اتهام قرار گرفت و به بند قرنطینه زندان قرچک ورامین منتقل شد. 

مجموعه دلایل بازداشت فعالان مدنی در ایران, در زمره اتهامات مرتبط با سرکوب آزادی بیان و عقیده  میباشد که در اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶به صراحت بر حق افراد بر برخورداری از آن تاکید شده است. اما از آنجائی که حکومت جمهوری اسلامی تاب شنیدن انتقادات شهروندان را ندارد فقط وانمود به احترام اصل آزادی بیان و قلم میکند ولی در اصل مطلب به طور سیستماتیک اقدام به سرکوب گسترده شهروندان در زمینه آزادی بیان و قلم میکند.

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

برچسب هازندانیان سیاسی و عقیدتینقض حقوق شهروندی در ایرانزندانیان سیاسی در ایرانرها احمدیمحاکمه رها احمدیحق مرخصی زندانیان سیاسیحق مرخصی زندانی سیاسیمرخصی رهااحمدیحقوق بشر در ایرانزندان قرچک ورامینبند یک زندان قرچکبازداشت رها احمدیمحاکمه رهااحمدیحق مرخصی زندانیان سیاسی در ایرانرهااحمدی زندانی سیاسیحق مرخصیزندان قرچکرها احمدی فعال مدنینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیاندرزگاه ۱ زندان قرچک ورامینرها احمدی زندانی سیاسیحقوق شهروندیبند زنان زندان قرچکرهااحمدی فعال مدنیبند زنان در زندان قرچکزنان زندانی در زندان قرچک ورامینبند3 زندان قرچک ورامینحقوق بشرنقض حقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانبند زنان زندان قرچک ورامینتفهیم اتهام رها احمدیبند زنان در زندان قرچک ورامینبند ۶ زندان قرچک ورامینبندسه زندان قرچکزندانینقض حقوق بشر در ایرانمحرومیت از حق مرخصیبند ۷ زندان قرچک ورامینتفهیم اتهام رهااحمدیزندانیان سیاسی در جمهوری اسلامیحقوق نقض حقوق بشر در ایرانبندزنان زندان قرچک در ورامینزندانی سیاسینقض حقوق بشرحقوق شهروندی درایرانبند۷ زندان قرچک ورامیتنقض حقوق بشر در زندان قرچک ورامینبند یک زندان قرچک ورامینبند زنان زندان قرچک در ورامینحق مرخصی زندانیان در ایرانزندانی عقیدتیزندانیان سیاسیحقوق بشر در جمهوری اسلامیرهااحمدیحق مرخصی زندانیبند۱ زندان قرچک ورامینبند قرنطینه زندان قرچک ورامینزندانی سیاسی رها احمدی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.