•                  
چهارشنبه , ۰۶ بهمن , ۱۴۰۰
چهارشنبه, ژانویه 26

خودکشی شهروند ۲۲ ساله ساکن توابع میاندوآب

0
352

حقوق بشر در ایران امروز دوشنبه ۱۰ آذر ماه ۱۳۹۹، سایه حسامی، ساکن شهرستان میاندوآب در پی محرومیت از حق امید به زندگی و اقدام به خودکشی جان خود را از دست داد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، امروز دوشنبه ۱۰ آذر ماه ۱۳۹۹، سایه حسامی – متولد: ۱۳۷۷ – فرزند: میکائیل – اهل روستای قباغکندی از توابع شهرستان میاندوآب، در پی محرومیت از حق تامین تامین اجتماعی مناسب و فقر و تنگدستی اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد. 

براساس این گزارش، این زن ۲۲ ساله ساکن توابع شهرستان میاندوآب دارای ۲ فرزند بود و از سال ۱۳۹۷ با فرزندان خود به تنهایی زندگی می کرد. 

در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, مسعود قادی‌پاشا, معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکشی ۵ هزار و ۱۴۳ نفر از شهروندان ایران در سال ۱۳۹۸ خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ با ۸ دهم درصد رشد اعلام کرد.

افزایش میزان خودکشی شهروندان در نقاط مختلف کشور به مثابه نبود امید به زندگی است.

محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در  ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی تاکید شده ولی در ایران بسیاری از شهروندان از این حق بطور سیستماتیک محروم هستند. 

برچسب هاحقوق بشرحقوق بشر در ایرانخودکشی زندانیحقوق بشر د ر ایرانحقوق شهروندیتامین اجتماعیخودکشینقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایرانمحرومیت از حقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانخودکشی زنان در ایرانآمار خودکشی زنانحقوق شهروندی درایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر درایراناقدام به خودکشیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانخودکشی زندانیانحقوق بشر در ایران۴حقوق نقض حقوق بشر در ایرانتامین اجتماعی شهروندانشهرستان میاندوآبخودکشی در ایرانآمار خودکشی در ایرانتامین اجتماعی در ایرانخودکشی شهروندان در ایراناقدام به خودکشی دختران نوجوانخودکشی نوجوانانخودکشی نوجوانان در ایرانخودکشی دختران جوانخودکشی دختران در ایرانخودکشی جوانان در ایراناقدام به خودکشی جوانان در ایرانخودکشی در سال 1399خودکشی در سال ۱۳۹۹حق امید به زندگیمحرومیت از حق امید به زندگیحق امید به زندگی در ایرانروستای قباغکندیسایه حسامیخودکشی سایه حسامیخودکشی زن

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: