•                  
چهارشنبه , ۰۸ بهمن , ۱۳۹۹
چهارشنبه, ژانویه 27

خودکشی شهروند ۲۲ ساله ساکن توابع میاندوآب

0
121

حقوق بشر در ایران امروز دوشنبه ۱۰ آذر ماه ۱۳۹۹، سایه حسامی، ساکن شهرستان میاندوآب در پی محرومیت از حق امید به زندگی و اقدام به خودکشی جان خود را از دست داد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، امروز دوشنبه ۱۰ آذر ماه ۱۳۹۹، سایه حسامی – متولد: ۱۳۷۷ – فرزند: میکائیل – اهل روستای قباغکندی از توابع شهرستان میاندوآب، در پی محرومیت از حق تامین تامین اجتماعی مناسب و فقر و تنگدستی اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد. 

براساس این گزارش، این زن ۲۲ ساله ساکن توابع شهرستان میاندوآب دارای ۲ فرزند بود و از سال ۱۳۹۷ با فرزندان خود به تنهایی زندگی می کرد. 

در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, مسعود قادی‌پاشا, معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکشی ۵ هزار و ۱۴۳ نفر از شهروندان ایران در سال ۱۳۹۸ خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ با ۸ دهم درصد رشد اعلام کرد.

افزایش میزان خودکشی شهروندان در نقاط مختلف کشور به مثابه نبود امید به زندگی است.

محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در  ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی تاکید شده ولی در ایران بسیاری از شهروندان از این حق بطور سیستماتیک محروم هستند. 

برچسب هامحرومیت از حق امید به زندگیمحرومیت از حقوق شهروندینقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایرانآمار خودکشی در ایرانآمار خودکشی زناناقدام به خودکشیاقدام به خودکشی جوانان در ایراناقدام به خودکشی دختران نوجوانتامین اجتماعیتامین اجتماعی در ایرانتامین اجتماعی شهروندانحق امید به زندگیحق امید به زندگی در ایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشرحقوق بشر د ر ایرانحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در ایران۴حقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر درایرانحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی درایرانخودکشیخودکشی نوجوانانخودکشی نوجوانان در ایرانخودکشی جوانان در ایرانخودکشی دختران جوانخودکشی دختران در ایرانخودکشی در ایرانخودکشی در سال 1399خودکشی در سال ۱۳۹۹خودکشی زنخودکشی زنان در ایرانخودکشی زندانیخودکشی زندانیانخودکشی سایه حسامیخودکشی شهروندان در ایرانروستای قباغکندیسایه حسامیشهرستان میاندوآب

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: