•                  
چهارشنبه , ۲۶ مرداد , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, آگوست 18

خودکشی شهروند ۲۲ ساله ساکن توابع میاندوآب

0
475

حقوق بشر در ایران امروز دوشنبه ۱۰ آذر ماه ۱۳۹۹، سایه حسامی، ساکن شهرستان میاندوآب در پی محرومیت از حق امید به زندگی و اقدام به خودکشی جان خود را از دست داد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، امروز دوشنبه ۱۰ آذر ماه ۱۳۹۹، سایه حسامی – متولد: ۱۳۷۷ – فرزند: میکائیل – اهل روستای قباغکندی از توابع شهرستان میاندوآب، در پی محرومیت از حق تامین تامین اجتماعی مناسب و فقر و تنگدستی اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد. 

براساس این گزارش، این زن ۲۲ ساله ساکن توابع شهرستان میاندوآب دارای ۲ فرزند بود و از سال ۱۳۹۷ با فرزندان خود به تنهایی زندگی می کرد. 

در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, مسعود قادی‌پاشا, معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکشی ۵ هزار و ۱۴۳ نفر از شهروندان ایران در سال ۱۳۹۸ خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ با ۸ دهم درصد رشد اعلام کرد.

افزایش میزان خودکشی شهروندان در نقاط مختلف کشور به مثابه نبود امید به زندگی است.

محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در  ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی تاکید شده ولی در ایران بسیاری از شهروندان از این حق بطور سیستماتیک محروم هستند. 

برچسب هانقض حقوق شهروندیحقوق بشر درایرانشهرستان میاندوآبخودکشی دختران جوانحق امید به زندگی در ایرانحقوق بشرنقض حقوق شهروندی در ایرانخودکشی در ایرانخودکشی دختران در ایرانروستای قباغکندیحقوق بشر در ایرانمحرومیت از حقوق شهروندیاقدام به خودکشیآمار خودکشی در ایرانخودکشی جوانان در ایرانسایه حسامیخودکشی زندانیحقوق شهروندی در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانتامین اجتماعی در ایراناقدام به خودکشی جوانان در ایرانخودکشی سایه حسامیحقوق بشر د ر ایرانخودکشی زنان در ایرانخودکشی زندانیانخودکشی شهروندان در ایرانخودکشی در سال 1399خودکشی زنحقوق شهروندیآمار خودکشی زنانحقوق بشر در ایران۴اقدام به خودکشی دختران نوجوانخودکشی در سال ۱۳۹۹تامین اجتماعیحقوق شهروندی درایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانخودکشی نوجوانانحق امید به زندگیخودکشیحقوق بشر در جمهوری اسلامیتامین اجتماعی شهروندانخودکشی نوجوانان در ایرانمحرومیت از حق امید به زندگی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: