چهارشنبه , ۰۲ فروردین , ۱۴۰۲
چهارشنبه, مارس 22

آزادی ملاصاحب احمدی، شهروند اهل سنت با تودیع کفالت

0
83

حقوق بشر در ایران – امروز جمعه ۲۸بهمن ماه ۱۴۰۱، ملاصاحب احمدی، شهروند نوجوان اهل سنت، پس از اتمام بازجوئی ها با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، روز پنجشنبه ۲۷ بهمن ماه ۱۴۰۱، ملاصاحب احمدی، شهروند اهل سنت و طلبه حجره علوم دینی روستای ننله از توابع سنندج مرکز استان کردستان و محبوس در زندان مرکزی سنندج، پس از اتمام بازجوئی ها و تفهیم اتهام با تودیع قرار کفالت آزاد شد.

براساس این گزارش‌، آزادی ملاصاحب احمدی، پس از تفهیم اتهام وی و با تودیع قرار کفالت صورت گرفته است و این شهروند اهل سنت باید در انتظار دریافت ابلاغیه تشکیل جلسه دادرسی خود باشد.

لازم به اشاره است، ملاصاحب احمدی، در تاریخ ۱۹ دی ماه ۱۴۰۱، توسط ماموران اداره اطلاعات شهر سنندج بازداشت و پس از انتقال به بازداشتگاه آن ارگان امنیتی و طی مراحل بازجوئی سپس به زندان مرکزی این‌ شهر منتقل شده بود.

علی غم آزادی ملاصاحب احمدی، با تودیع کفالت، اما از مصادیق حقوقی اتهام تفهیم شده به وی اطلاعی حاصل نشده است. 

سرکوب پیروان اهل سنت و اقلیتهای مذهبی، ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۲،  ۱۸ و ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۸ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی است.

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بی طرف از جمله موارد مورد تاکید شده در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر است.

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون تاکید شده است.

برچسب هافعال حقوق بشرفعالیت اقلیتهای مذهبیملا صاحب احمدیملاصاحب احمدیمحاکمه اقلیتهای مذهبیمحرومیت از حقوق شهروندی پیروان اهل سنت در ایرانمحرومیت از حقوق شهروندی اقلیتهای مذهبینقض حقوق پیروان اهل سنت در ایراننقض حقوق اقلیتهای مذهبی در ایراننقض حقوق بشر،نقض حقوق شهروندی پیروان اهل سنت در ایراننقض حقوق شهروندی اقلیتهای مذهبینمایندگان اقلیتهای مذهبی در مجلسپیروان اقلیتهای مذهبیپیروان اهل تسننپیروان اهل تسنن ایرانپیروان اهل تسنن در آذربایجان غربیپیروان اهل تسنن در ایرانپیروان اهل تسنن در جمهوری اسلامیپیروان اهل تسنن در زاهدانپیروان اهل سنتپیروان اهل سنتپیروان اهل سنت کوردستانپیروان اهل سنت ایرانپیروان اهل سنت در آذربایجان غربیپیروان اهل سنت در جمهوری اسلامیاقلیتهای مذهبیاقلیتهای مذهبی در کوردستاناقلیتهای مذهبی در کردستاناقلیتهای مذهبی در ایراناقلیتهای مذهبی در جمهوری اسلامیاقلیتهای مذهبی در سنندجاهل تسنناهل تسنن کوردستاناهل تسنن کردستاناهل سنتاهل سنت کوردستاناهل سنت کردستانبازداشت و سرکوب آزادی بیانحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندی پیروان اهل تسنن در ایرانسرکوب پیروان اهل تسنن ایرانسرکوب پیروان اهل تسنن در ایرانسرکوب پیروان اهل سنتسرکوب پیروان اهل سنت ایرانسرکوب پیروان اهل سنت در ایرانسرکوب پیروان اهل سنت در جمهوری اسلامیسرکوب آزادیسرکوب آزادی قلمسرکوب آزادی قلم و بیان در ایرانسرکوب آزادی قلم در ایرانسرکوب آزادی مطبوعات در ایرانسرکوب آزادی پوشش در ایرانسرکوب آزادی اندیشهسرکوب آزادی اندیشه در ایرانسرکوب آزادی اندیشه،سرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلم در ایرانصاحب احمدی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.