•                  
یک شنبه , ۱۴ آذر , ۱۴۰۰
یکشنبه, دسامبر 5

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
665

حقوق بشر در ایران – طی روزهای دوشنبه, سه شنبه و چهارشنبه, با توجه به گسترش نارضایتی شهروندان در شهرهای مختلف ایران از موارد مختلف نقض حقوق شهروندی در بسیاری از زمینه های اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی که در راستای مطالبات به حق این شهروندان, جمعی از معلمان حق‌التدریس شهرستان شادگان، جمعی از رانندگان تاکسی بوشهر, کارگران نیروگاه بادی منجیل, شماری از کارکنان مترو تهران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، روز سه‌شنبه ۱ مردادماه ۱۳۹۸، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد, جمعی از معلمان حق‌التدریس شهرستان شادگان در مقابل ساختمان استانداری خوزستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

معترضان خواستار تبدیل وضعیت شغلی خود به استخدام رسمی در آموزش و پرورش هستند. این افراد گفتند که ظرفیت‌های جدید جذب، بایستی به ما که سالها سابقه تدریس داریم، اختصاص یابد.

تجمع کارکنان مترو تهران

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۳۱ تیر ۹۸، جمعی از کارگران مترو تهران در اعتراض به نداشتن امنیت شغلی در محوطه شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه تجمع کردند.

تجمع کنندگان شعارهایی علیه محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران سر داده و با بی لیافت خواندن او خواهان استعفای او شدند. صاحبنظران و کارشناسان حوزه کار و کارگری معتقدند که جامعه کارگری نیازمند امنیت شغلی است و این موضوع حتی از معیشت هم واجب‌تر است. زیرا نیرویی که دغدغه‌اش اتمام قرارداد و اخراج باشد، در کم و کیف تولید نیز اثر خواهد داشت. بنابراین موضوع امنیت شغلی مهمترین مؤلفه جامعه کارگری ست.

اکنون این موضوع به یکی از اصلی‌ترین مطالبات جامعه کارگران ایران تبدیل شده است. در کشوری که ۹۶ درصد کارها قراردادی می‌باشند، هرگز نمیتوان از امنیت شغلی برای کارگران صحبتی به میان آورد.

تجمع اعتراضی کارگران نیروگاه بادی منجیل

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز چهارشنبه ۲ مردادماه ۱۳۹۸, کارگران نیروگاه بادی منجیل واقع در استان گیلان در اعتراض به کاهش غیر قانونی حقوق شان در مقابل ارگان‌های اداری در این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع اعتراضی رانندگان تاکسی در بوشهر

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز سه شنبه ۱ مردادماه ۱۳۹۸, جمعی از رانندگان تاکسی بوشهربرای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به وضعیت معیشتی وشرایط کاریشان درصحن شورای شهر تجمع کردند.

بنابه گزارش رسانه ای شده،نمایندگان رانندگان تاکسی معترض در جلسه قبل شورای شهر از توضیحات رییس شورا و نایب رئیس وی اقناع نشدند و امروز عصر مجددا در صحن شورا تجمع کردند.

رانندگان تاکسی تهدید کردند که ماشین های خود را به آتش می کشند.

ابوذر دهدار رییس شورای شهر بوشهر از آنها خواست که سه نماینده از طرف خود معرفی کنند تا در کمیسیون بودجه شرکت کنند و با نظر آنها کرایه تاکسی مصوب شود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: