•                  
پنج شنبه , ۰۱ آبان , ۱۳۹۹
پنج‌شنبه, اکتبر 22

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
127

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۱۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کسبه شاغل در آبگرم سرعین, کسبه بازار روز فرهنگسرای خاوران تهران, مدیران و پرسنل خانه های بازی رایانه ای و جمعی از  زعفران کاران تربت حیدریه در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه ۱۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از شهروندان شاغل در آبگرم سرعین در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

علت برگزاری این تجمع اعتراضی تداوم تعطیلی واحدهای آبگرم سرعین بوده است.

تجمع اعتراضی کسبه بازار روز فرهنگسرای خاوران 

به گزارش حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۱۱خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کسبه بازار روز فرهنگسرای خاوران تهران در اعتراض به تداوم تعطیلی محل کسب آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان اعلام کردند: “با توجه به فقدان درآمد با مشکلات مالی بیش از پیش مواجه هستند و تداوم تعطیلی محل کسب آنها به بهانه فاصله گذاری برای مقابله با شیوع ویروس کرونا آن هم در صورتی که هیچگونه پشتیبانی مالی ندارند باعث نارضایتی این کسبه شده است.

این کسبه همچنین اعلام کردند که اکثر مکانهای عمومی باز شده اما این بازار با قدمت ۲۰ ساله اش کماکان بسته مانده است.

تجمع اعتراضی پرسنل خانه های بازی رایانه ای

به گزارش حقوق بشر در ایران – روز شنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از مدیران و پرسنل خانه های بازی رایانه ای در شهربازی کرمان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان نسبت به تداوم تعطیلی اماکن کسب آنها و محرومیت این شهروندان از در آمد و اشتغال در مقابل استانداری کرمان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تجمع اعتراضی زعفران کاران 

به گزارش  حقوق بشر در ایران بنقل از صبح توس؛ روز شنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۳۹۹, جمعی از زعفران کاران شهرستان تربت حیدریه در اعتراض به عدم تسویه مطالبات مالی آنها از سوی سازمان تعاون روستائی در مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند.

این تجمع اعتراضی به این دلیل برگزار شد که سازمان تعاون روستایی کشور بنا به ابلاغ وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر حمایت از محصول زعفران از کشاورزان اقدام به خرید حمایتی زعفران از کشاورزان کرده بود. 

طرح خرید حمایتی زعفران با هدف جلوگیری از کاهش قیمت این محصول مهم، از هشتم آبان ماه پارسال تا ۳۰ آذر در هشت مرکز خرید تعاون روستایی خراسان رضوی آغاز شد که بر اساس آن زعفران به چهار صورت پوشال معمولی، پوشال مرغوب، شبه نگین و نگین به ترتیب به قیمت کیلویی ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ۹ میلیون تومان، ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از کشاورزان خریداری شد و تسویه حساب با کشاورزان نیز بر اساس چک لیست‌های ارسالی توسط اداره تعاون روستایی شهرستان‌ها انجام ‌می شود.

اما اکنون بعد از گذشت ۶ ماه جمعی از زعفران کاران تربت حیدریه صبح روز شنبه بمنظور عدم پرداخت مطالباتشان مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند.

رضا رحماندوست رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی زعفران کاران تربت حیدریه گفت: “در چند روز گذشته جمعی از کشاورزان جلسه ای با مدیر کل سازمان تعاون روستایی و فرماندار شهرستان برگزار کردند که در آنجا اعلام کردیم این زعفران حاصل دسترنج کشاورزان را در آذرماه پارسال تحویل دادیم و الان بعد از گذشت شش فقط حدود نیمی از مطالباتمان را دریافت کردیم”.

رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی زعفران کاران تربت حیدریه گفت: “متاسفانه در بدو خرید حمایتی به ما قول ۲۰ روزه دادند که این ۲۰ روز به سه ماه تبدیل شد و در نهایت برای شخص بنده از ۵۰ میلیون تومان ۱۷ میلیون تومان واریز کردند”. 

رحماندوست در ادامه افزود: “در طی ۳ ماه گذشته هم تقریبا ۳ میلیون برای ما واریز کردند و این تزریق قطره چکانی دردی از زعفران کاران درمان نمی کند”.

یکی از زعفران کاران معترض پیرامون این تجمع اعتراض گفت: ” قرار بر این بود که طی مدت ۷۰ روز مطالبات کشاورزان را پرداخت کنند اما الان شاهد واریز قطره چکانی بصورت ۳ درصد هستیم و این نوع واریزی کفایت مخارج ما را نمی کند”.

وی بیان کرد: “متاسفانه مسوولان به فکر کشاورز نیستند و ما مانده ایم به کجا مراجعه کنیم، سازمان تعاون روستایی ما را به فرمانداری پاس می دهد و امروز هم اینجا جمع شدیم تا تکلیف مان مشخص شود”.

این شهروند معترض می افزاید: “با وجود اینکه قرار بود ۷۰ روزه پول کشاورزان را پرداخت کنند اما پس از گذشت شش ماه از مجموع ۱۸ کیلو زعفرانی که به سازمان تحویل دادیم تنها نیمی از آن تسویه شده است”.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: