•                  
یک شنبه , ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱
یکشنبه, آگوست 14

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
451

حقوق بشر در ایران – طی روزهای گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد, جمعی از مالکان باغستان های زنجان, کارکنان بخش خدمات بیمارستان جلیل یاسوج, کارگران روغن نباتی گلنار با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه ۵ آبان ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارکنان بخش خدمات بیمارستان جلیل یاسوج, در اعتراض به اخراج آنها از کار و از سوی دیگر عدم پرداخت معوقات مزدیشان، در مقابل ساختمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان کهگیلویه و بویراحمد،  تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

معترضان با بیان اینکه دلیل عمده اخراجشان مسایل سیاسی بوده، خواهان بازگشت به کار شدند.

گفتنی است که این معترضان دیروز و هفته گذشته نیز برای پیگیری مطالباتشان تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند.

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه روغن نباتی گلناز

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از باشگاه خبرنگاران جوان, روز جمعه ۳ آبان ۱۳۹۸، گروهی از کارگران کارخانه روغن گلناز در اعتراض به معوقات مزدیشان، در مقابل “مصلای امام علی” کرمان تجمع کردند.

یکی از کارگران این کارخانه گفت: “حدود ۵ ماه است که حقوق ما پرداخت نشده است و این در حالی است که روغن تولید شده به بازار عرضه و پول آن نیز دریافت شده است، اما مدیر عامل اقدام به پرداخت حقوق نکرده است. تنها پاسخی که مدیرعامل به ما داد این بود که باید مسئولان مجددا مواد اولیه برای تولید روغن تهیه کرده و در اختیار ما بگذارند تا بعد از تولید روغن و عرضه آن به بازار حقوق معوقه شما پرداخت شود.”

کارخانه روغن نباتی گلناز چند سال قبل به دلیل برخی مسائل ایمنی دچار آتش سوزی و خسارت شد و تا پای تعطیلی پیش رفت اما با مساعدت مسئولین و نمایندگان مجلس مجددا راه اندازی شد.

این کارخانه سال قبل نیز در دفعات متعدد موفق به پرداخت حقوق کارکنان خود نشد و کارگران این کارخانه بارها برای دریافت حق خود دست به دامن مسئولین شدند.

اکثر این کارگران متاهل بوده و بواسطه شرایط موجود برای امرار معاش و تامین شهریه‌های مدارس فرزندان خود نیاز مبرم به حقوق دارند.

تجمع اعتراضی مالکان باغستان های زنجان

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, روز شنبه ۴ آبانماه ۱۳۹۸، تجمع اعتراضی مالکان باغستان های زنجان درپی تخریب بناها و خانه های کارگری باغ های خود مقابل استانداری زنجان تجمع کردند

 تجمع کنندگان خواستار ساماندهی و جلوگیری از تخریب و اجرای احکامی تبعیض‌آمیز که مراحل قانونی و درستی را طی نکرده بود شده و از مسوولان خواستار حل مشکلات این مجموعه‌ها شدند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: