•                  
یک شنبه , ۰۶ بهمن , ۱۳۹۸
یکشنبه, ژانویه 26

برگزاری دستکم ۶ تجمع اعتراضی

0
172

حقوق بشر در ایران – روز پنجشنبه و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر می گیرد, جمعی از کارگران رسمی مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، کارگران شرکت هپکو اراک, کشاورزان استان کرمانشاه, جمعی از شهروندان زازران در خمینی شهر, دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه آزاد, کارگران کنتورسازی مقابل استانداری قزوین با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندی خود اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، امروز شنبه شهریور ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران شرکت هپکو اراک بعد از اتمام ساعت کاری در حیاط این شرکت با در دست داشتن پلاکاردی خواسته خود مبنی بر تعیین تکلیف سهامداری را از رئیس جمهوری مطرح کردند.

روی این پلاکارد نوشته شده است: ما کارگران هپکو با صدای بلند فریاد می‌زنیم، خواسته اصلی ما تعیین تکلیف سهامداری و مالکیتی شرکت هپکو بعد از ۵ سال بلاتکلیفی می‌باشد، نه انتصاب یک مدیر جدید.

یکی از کارگران در این‌باره می‌گوید: با انتخاب مدیرعامل جدید، پرسنل همچنان خواسته اولیه خود را دارند چون می‌دانند جابه‌جایی مدیرعامل مانند مُسکنی است که برای بیمار نسخه می‌دهند اما درمانی صورت نگرفته است.

این درحالی است که ظهر امروز رئیس دفتر ریاست‌جمهوری از دستور حسن روحانی مبنی بر انتخاب مدیرعامل هلدینگ هپکو خبر داد و چندی بعد ابوالفضل روغنی در اطلاعیه سازمان خصوصی‌سازی به عنوان مدیرعامل هلدینگ هپکو منصوب شد.

تجمع اعتراضی کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, روز پنجشنبه ۱۴ و امروز شنبه ۱۶ شهریور ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران رسمی مجتمع کشت و صنعت هفت تپه مقابل ساختمان مدیریت این مجتمع برای وصول مطالبات صنفی خود دست به اعتراض صنفی زدند. 

یکی از کارگران معترض با بیان اینکه تعداد کارگران رسمی شاغل در بخش صنعت و کشاورزی این مجتمع تا ۴۰۰ نفر برآورد می‌شود، در ادامه افزود: کارگران رسمی مجتمع هفت تپه دست‌کم ۲ ماه « تیر ومرداد ماه » مزد معوقه طلب دارند. بخشی از اعتراض کارگران رسمی نیز ناشی از امضاء نکردن احکام شغلی کارگران از سوی کارفرماست. در عین حال کارگران رسمی دوماه دیرکرد مابه التفاوت معوقات طرح طبقه‌بندی مشاغل سال ۱۳۹۳ خود را دریافت نکرده‌اند.

طبق اظهارات یکی از کارگران؛ هنگام اجرای طرح طبقه بندی مشاغل قانون کار به هر یک از کارگران گروه شغلی مشخصی و به صورت عددی تعلق می گیرد. در حال حاضر کارفرمای هفت تپه علیرغم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل چندین سال است از درج عناوین و گروه بندی شغلی کارگران رسمی خوداری می‌کند.

او همچنین گفت: دلیل دیگر اعتراض کارگران رسمی این واحد تولیدی، مربوط به پرداخت دو ماه معوقات مربوط به مابه التفاوت طرح طبقه‌بندی مشاغل سال  ۱۳۹۳ کارگران رسمی است که اخیرا کارفرما قصد پرداخت آن را بر مبنای محاسبات سال ۱۳۹۳  دارد که باید به روز پرداخت شود.

این کارگر با اشاره به تجمع روز پنجشنبه ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۸, افزود: این تجمع نتیجه‌ای جز معلق شدن وضعیت شغلی یکی از کارگران رسمی و بدحال شدن یکی دیگر از کارگران قدیمی شرکت نداشت.

تجمع اعتراضی کشاورزان استان کرمانشاه 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه، ۱۶ شهریور ۱۳۹۸، جمعی از کشاورزان استان کرمانشاه، در اعتراض به قیمت تعیین شده برای گوجه فرنگی، در مقابل ساختمان استانداری کرمانشاه تجمع کردند. این کشاورزان 

تجمع اعتراضی دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه آزاد 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۱۶ شهریور ماه ۱۳۹۸,  جمعیتی بالغ بر ۱۲۰۰ نفر از دانشجویان رشته های پزشکی دانشگاه آزاد نسبت به افزایش شهریه های دانشگاه خود با برگزاری تجمع اعتراضی نارضایتی خود را اعلام کردند. 
۱۲۰۰ دانشجوی رشته‌ پزشکی دانشگاه آزاد طی نامه‌ای خطاب به ولایتی نسبت به افزایش ۲۲ درصدی شهریه تحصیلی اعتراض کردند. 

تجمع اعتراضی شهروندان زازران خمینی شهر اصفهان 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۱۶ شهریور ماه ۱۳۹۸,  جمعی از شهروندان زازران خمینی شهر استان اصفهان همزمان با مسدود کردن جاده نارضایتی خود را نسبت به وضعیت نامساعد جاده و محور عبور و مرور شهر زازران نشان دادند. 
مردم شهر زازران در اعتراض به وضعیت جاده زازران به خمینی شهر که باعث بروز مشکلات عدیده ای برای شهروندان در امر تردد شده به این طریق نارضایتی خود را اعلام کردند. 

تجمع اعتراضی کارگران کنتورسازی قزوین

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۱۶ شهریور ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران کنتور سازی قزوین برای ششمین روز متوالی با بر گزاری تجمع اعتراضی در مقابل استانداری قزوین نارضایتی خود را نسبت به عد م توجه مسئولان در پرداخت مطالبات معوق آنها اعلام کردند این کارگران معترض یک صدا فریاد میزدند؛ آیا مسئولی است که صدای اعتراض کارگران را بشنود؟!
کارگران شرکت کنتورسازی قزوین که با خصوصی سازی نادرست شرکت ۸سال است دچار مشکلات و گرفتاری های زیادی شده اند هم اکنون از سوی مدیرعامل شرکت که در زندان به سر می‌برد تهدید به اخراج شده اند. این کارگران ۲۴ ماه است حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده اند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: