•                  
دوشنبه , ۱۳ تیر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, جولای 5

شهروند ساکن توابع پیرانشهر با تودیع وثیقه آزاد شد

0
592

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۱۳ آذر ماه ۱۳۹۹، علی جولا، شهروند اهل توابع شهرستان پیرانشهر پس از اتمام مراحل بازجوئی با تودیع وثیقه از بازداشت موقت آزاد شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، امروز پنجشنبه ۱۳ آذر ماه ۱۳۹۹، علی جولا، اهل روستای شین آباد از توابع شهرستان پیرانشهر در استان آذربایجان غربی، پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع وثیقه بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی آزاد شد. 

علیرغم آزادی علی جولا، با تودیع وثیقه اما از اتهامات این شهروند تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی در دسترس نیست. 

این شهروند ساکن روستای شین آباد، در ساعات پایانی ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۹، به همراه اسماعیل حاجی عبدالله، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از طی مراحل اولیه جهت بازجوئی به بازداشتگاه یکی از ارگانهای امنیتی منتقل شده بودند.

علی جولا، در تاریخ ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۹، به همراه اسماعیل حاجی عبدالله، نجم‌الدین سخنور، شورش عبدالله نژاد، و صلاح آجی، جهت تکمیل مراحل بازجوئی به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شدند. 

در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام فرد و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

اعتراف گیری با ضرب و شتم و تهدید، نقض اسناد بین المللی حقوق بشر است. در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

برچسب هاقرار وثیقهقراروثیقهممانعت از تودیع وثیقهنقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایرانهمکاری با احزاب کوردیوثیقهوثیقه گذارکردستانآزادی مشروطآزادی بیا تودیع قرار وثیقهآزادی بیانآزادی بیان در ایرانآزادی با قرار وثیقهآزادی با تودیع قرار وثیقهآزادی با تودیع وثیقهآزادی باقرار وثیقهآزادی عقیدهآزادی عقیده در ایرانآزادی عقاید در ایرانآزادی علی جولااقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با احزاب کرد مخالف نظاماحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناحزاب کرداحزاب کرد مخالفاحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مسلحاحزاب کرد ایراناحزاب کردمخالف نظاماحزاب کردیاحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی کرد مخالف نظاماداره اطلاعات ارومیهاداره اطلاعات شهرستان ارومیهازادی با قرار وثیقهاستان کردستانبازجوئیبازجوئی در اداره اطلاعاتبازجوئی در بازداشتگاهبازجوئی در بازداشتگاه اطلاعات سپاهبازداشت اداره اطلاعات ارومیهبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کردبازداشت علی جولابازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیهتودیع قرا وثیقهتودیع قرار وثیقهتودیع قراروثیقهتودیع وثیقهتامین وثیقهتبلیغ علیه نظام به نفع احزاب کرد مخالف نظامدادگاه انقلاب شهرستان ارومیهروستای شین آبادروستای شین آباد در پیرانشهرروستای شین آباد در شهرستان پیرانشهرروستای شین آباد شهرستان پیرانشهرروستای شین ابادزندان شهرستان ارومیهسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد در ایرانشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کردشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کرد زندانی سیاسیشهروندان شهرستان ارومیهشهرستان ارومیهصدور قرار وثیقهعلی جولا

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: