•                  
شنبه , ۰۳ آبان , ۱۳۹۹
شنبه, اکتبر 24

اعتصاب غذای بهنام محجوبی، زندانی عقیدتی در اعتراض به انتقال وی به تیمارستان

0
148

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۸ مهر ماه ۱۳۹۹، بهنام محجوبی نظام آبادی، درویش گنابادی و زندانی عقیدتی محبوس در تیمارستان امین آباد اعتصاب غذا کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۸ مهر ماه ۱۳۹۹، بهنام محجوبی نظام آبادی، زندانی عقیدتی و درویش گنابادی در اعتراض به انتقال اجباری وی به تیمارستان امین آباد به جای انتقالش به بیمارستان و مرکز درمانی مرتبط با بیماری وی اعلام اعتصاب غذا کرد. این درویش گنابادی، در حال تحمل حبس تعزیری ۲ ساله خود است. 

به نقل از یک منبع نزدیک به این درویش گنابادی در گفتگو با حقوق بشر در ایران: “در حالی که ۲ روز پیش مسئولان زندان اوین ادعا کرده بودند بهنام محجوبی را برای درمان به بیمارستان برای درمان بیماری اش منتقل می کنند اما در کمان ناباوری خانواده این زندانی عقیدتی متوجه شدند که آنها در اقدامی غیرقانونی و به قصد اعمال فشار روحی بیشتر برای اقرار گیری از این درویش گنابادی وی را بصورت اجباری به تیمارستان امین آباد که محل نگهداری بیماران اعصاب و روان شدید هست منتقل کردند. حتی پزشک تیمارستان امین آباد به درویش گنابادی اعلام کرده ه به به دستور قاضی او را به این تیمارستان منتقل کردند و بهنام هم پس از این گفتگو اعلام اعتصاب غذا کرد.”

همچنین امروز سه شنبه ۸ مهر ماه ۱۳۹۹، صالحه حسینی، همسر بهنام محجوبی با نگارش نامه ای سرگشاده به انتقال اجباری همسرش به بیمارستان امین آباد به جای انتقال به مرکز درمانی مرتبط با بیماری وی اعتراض کرد. 

بهنام محجوبی، در تاریخ ۶ مهر ماه ۱۳۹۹، بدون اطلاع خودش و با فریب از سوی مسئولان زندان اوین مبنی بر انتقال وی به مرکز درمانی مستقیماً به بیمارستان روانی امین آباد تهران منتقل شد. 

حقوق بشر در ایران، در تاریخ ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۹، با انتشار گزارشی، محرومیت این درویش گنابادی از حق درمان و وضعیت جسمانی وی را اطلاع رسانی کرده بود. 

این درویش گنابادی، پیش از این نیز در تاریخ ۹ مرداد ماه ۱۳۹۹, در اعتراض به محرومیت از حق درمان و ممانعت مسئولان زندان اوین از دسترسی وی به داروهای بیماریش اعتصاب غذا کرد و در تاریخ ۱۱ مرداد ماه ۱۳۹۹,  با وعده مسئولان مبنی بر پیگیری خواسته هایش به اعتصاب غذای خود پایان داد. 

بهنام محجوبی نظام آبادی، در تاریخ ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۹, به همراه تنی چند از زندانیان سیاسی در اعتراض به وضعیت وخیم زندانیان سیاسی در اندرزگاههای زندان اوین اعلام اعتصاب غذا کردند اما چندی بعد در پی عود کردن بیماری اعصاب و روان وی و نیاز این زندانی سیاسی به استفاده از دارو به اعتصاب غذای خود پایان داد. 

در تاریخ ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۹, شعبه اجرای احکام کیفری دادسرای امنیت زندان اوین با صدور و ارسال احضاریه ای بهنام نظام آبادی محجوبی را برای تحمل حبس تعزیری ۲ ساله اش به زندان اوین فراخواند و این درویش گنابادی از تاریخ ۳۱ خرداد ماه سالجاری در حالی تحمل دوران محکومیت خود است. 

اعمال فشار و سرکوب اقلیتهای مذهبی « دراویش گنابادی »، ناقض ماده ۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ و ۱۹ این سند معتبر بین المللی است. 

همچنین در ماده ۱۸ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت به رعایت حقوق شهروندی افراد در اجرای مناسک مذهبی و بیان عقاید و دیدگاههای مذهبی و سایر امور مرتبط با مسائل عقیدتی افراد بدون هیچگونه ترس تاکید شده است. 

محرومیت افراد از دسترسی به خدمات پزشکی و سایر امکانات مرتبط با بهداشت و درمان ناقض ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر است که از با عنوان مصداقی از شکنجه یاد می شود. 

برچسب هاحقوق بشراعتصاب غذااقلیتهای مذهبیزندانی عقیدتیدراویش گنابادیدرویشبازداشت دراویشاقلیتهای مذهبی در ایرانحقوق بشر در ایراندراویش طریقت نعمت اللهی گنابادیسرکوب اقلیتهای مذهبی در ایراننقض حقوق بشر در ایرانحقوق اقلیتهای مذهبی در ایراننمایندگان اقلیتهای مذهبی در مجلسدرویش گنابادیدراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادینمایندگان اقلیتهای مذهبی در ایرانسرکوب اقلیت های مذهبی در ایرانتبعیض بر اقلیتهای مذهبینماینده اقلیت های مذهبی در ایرانسرکوب دراویش در ایرانسرکوب دراویشسرکوب دراویش گنابادیقطب دراویش گنابادیسرکوب دراویش در تهراندراویشبهنام نظام آبادیاخبار سرکوب دراویشدراویش بازداشت شدهزنان دراویشدراویش طریقت نعمت الهیدراویش در ایراندراویش طریقت نعمت الهی گنابادیسرکوب اقلیتهای مذهبیحقوق شهروندی درایراننقض حقوق اقلیتهای مذهبی در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیسرکوب دراویش گنابادی در ایرانمحرومیت از حقوق شهروندی اقلیتهای مذهبیدراویش گنابادی در ایراندراویش طریقت نعمت اللهینامه حمزه درویشحقوق بشر درایرانحقوق اقلیتهای مذهبیحقوق بشر زندانیان سیاسیدرویش گنابادی در ایرانشهروندان درویش گنابادی در ایراناقلیتهای مذهبی در جمهوری اسلامیاقلیتهای دینی در ایرانپیروان دراویش گنابادی در ایرانسرکوب دراویش در ایرنسرکوب درایراندراویش گنابادی در جمهوری اسلامیسرکوب اقلیتهای مذهبی در جمهوری اسلامیحقوق شهروندی اقلیتهای مذهبی در ایراناقلیت درویش گنابادیسرکوب دراویش طریقت نعمت اللهی در ایراندرویش گنابادی زندانیحقوق نقض حقوق بشر در ایرانبهنام محجوبیاعتصاب غذای زندانی عقیدتیاعتصاب غذای بهنام نظام آبادیاعتصاب غذای بهنام محجوبینظام ابادیبهنام محجویی نظام آبادیاعتصاب غذای بهنام محجوییدرویش گنابادی بهنام محجوییبهنام محجویی درویش گنابادیزندانی عقیدتی بهنام نظام آبادیزندانی عقیدتی بهنام محجویینقض حقوق شهروندی اقلیتهای مذهبیبهنام محجوبی اعتصاب غذابهنام محجوبی بیماریبیماری بهنام محجوبیبهنام محجوبی درویش گنابادیبهنام محجوبی نظام آبادیدرویش گنابادی بهنام محجوبیزندانی عقیدتی درویش

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: