•                  
دوشنبه , ۲۶ مهر , ۱۴۰۰
دوشنبه, اکتبر 18

محکومیت محمد خانی به تحمل حبس تعزیری و مجازات تکمیلی

0
409

حقوق بشر در ایران امروز دوشنبه ۸ دی ماه ۱۳۹۹، شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ایمان افشاری با صدور دادنامه ای محمد خانی را به تحمل ۴ سال حبس تعزیری، دو سال محرومیت از فعالیتهای اجتماعی و سیاسی و همچنین شش ماه کار اجباری با کودکان معلول ذهنی و توقیف اموال محکوم کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۷ دی ماه ۱۳۹۹، محمد خانی، مترجم، پژوهشگر و دانشجوی مقطع دکترا در دانشگاه علامه طباطبائی، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ایمان افشاری از بابت اتهام اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام در مجموع به تحمل ۴ سال حبس تعزیری، دو سال محرومیت از فعالیتهای اجتماعی و سیاسی و همچنین ۶ ماه کار اجباری با کودکان معلول ذهنی در آسایشگاه و توقیف اموال محکوم شد. 

براساس دادنامه صادره توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران محمدخانی از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری و از بابت اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور هم به تحمل ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد. در بخش دیگری از این دادنامه هم بعنوان مجازات تکمیلی محمد خانی به به سپری کردن ۶ ماه کار اجباری در آسایشگاه « کودکان معلول ذهنی »، دو سال محرومیت از فعالیتهای اجتماعی و همچنین توقیف اموال ضبط شده در مراحل تفتیش منزل وی که شامل اقلامی همچون لب تاپ، گوشی های تلفن همراه، هارد دیسک و سایر اقلام شخصی اش بوده محکوم شد. 

لازم به ذکر است، محمدخانی، در تاریخ ۱۰ مهر ماه ۱۳۹۹، توسط ماموران امنیتی در تهران بازداشت و به سلول انفرادی در بند امنیتی ۲۰۹ وزارت اطلاعات واقع در زندان اوین منتقل  و پس از سپری کردن دوران بازجوئی و بازپرسی در شعبه شعبه ۲ بازپرسی دادسرای زندان اوین در تاریخ ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۹، با تودیع وثیقه بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی آزاد شد. 

محمد خانی، علاوه بر تحصیل در رشته رفاه اجتماعی در مقطع دکترا در زمینه ترجمه و نویسندگی هم فعالیت می کند. خانی، مترجم کتابهایی همچون: بی‌خانمانی و سیاستگذاری اجتماعی، فرهنگ و برنامه ریزی از سیمون آبرام، نظریه‌های جامعه شناسی پاتریک برت، نیز بوده است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی, بازجو و بازپرسی بیطرف از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

برچسب هافاتح محمدخانیفعال مدنی محمد خانیفعال کارگری محمدخانیفعال حقوق بشرقاضی ایمان افشارقاضی ایمان افشاریقاضی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهرانمجازات تکمیلیمحمد خانی فعال مدنیمحمد خانی نویسندهمحمد خانی دانشجومحمدخانیمحمدخانی فعال مدنیمحمدخانی نویسندهنقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایرانامیرمحمدخانیایمان افشارایمان افشار یایمان افشار دادگاه انقلاب تهرانایمان افشاریایمان افشاری قاضیایمان افشاری دادگاه انقلاب تهراناخبار نقض حقوق بشر در ایرانبازداشت محمد خانیحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر درایرانحقوق بشر زندانیان سیاسیدادگاه انقلاب شعبه ۲۶سرکوبسرکوب فعالان مدنی در ایرانسرکوب فعالان حقوق بشر در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب اقلیتهای مذهبی در ایرانسرکوب در ایرانسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان در ایرانشعبه 26شعبه 26 دادگاه انقلابشعبه 26 دادگاه انقلاب تهرانشعبه 26دادگاه انقلاب تهرانشعبه ۲۶شعبه ۲۶ دادگاه انقلا تهرانشعبه ۲۶ دادگاه انقلابشعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهرانشعبه ۲۶ دادگاه تجدیدنظرشعبه ۲۶دادگاه انقلاب تهرانشعبه بیست و شششعبه بیست و شش دادگاه انقلاب تهرانشعبه بیست وشششعبه26 دادگاه انقلاب تهرانشعبه26دادگاه انقلاب تهرانشعبه۲۶ دادگاه انقلابشعبه۲۶ دادگاه انقلاب تهرانشعبه۲۶ دادگاه تهرانشعبه۲۶دادگاه انقلاب تهرانشعبه۲۶دادگاه انقلاب در تهرانصدور حکم حبسصدور حکم حبس و تبعیدصدور حکم حبس توام با تبعیدصدور حکم حبس تعزیرصدور حکم حبس تعزیر یصدور حکم حبس تعزیری

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: