•                  
جمعه , ۱۶ خرداد , ۱۳۹۹
جمعه, ژوئن 5

انتقال برهان کمانگر, زندانی سیاسی در سومین از اعتصاب غذا به سلول انفرادی

0
119

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۱۴اردیبهشت ماه ۱۳۹۹,  برهان کمانگر, زندانی سیاسی محبوس در زندان کامیاران در سومین از اعتصاب غذای اعتراضی خود به سلول انفرادی منتقل شد. این زندانی سیاسی در اعتراض به محرومیت از حق مرخصی اعتصاب غذا کرده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از شبکه حقوق بشر کردستان, روز پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, برهان کمانگر, زندانی سیاسی محبوس در زندان کامیاران که در اعتراض به محرومیت از حق مرخصی با دوختن لبهای خود اعتصاب غذا کرده است به سلول انفرادی منتقل شد. این زندانی سیاسی در حال تحمل حبس تعزیری ۲ ساله خود می باشد. 

بنقل از یک منبع مطلع ضمن اعلام این خبر گفت: “برهان کمانگر که از زمان اعلام اعتصاب غذا هیچ تماسی با خانواده نداشته، از سه روز پیش هم به سلول انفرادی انتقال یافته و با توجه به بیماری معده برهان این باعث افزایش نگرانی خانواده از وضعیت نگهداری و سلامتی او شده است”.

همچنین مسئولان زندان کامیاران, نه تنها به درخواست برهان کمانگر توجهی نکردند بلکه وی را به سلول انفرادی منتقل کردند و این زندانی سیاسی در وضعیت جسمانی نامناسبی بسر می برد و این مشکل به دلیل بازداشت حسین کمانگر, دائی وی که از تاریخ ۱۵ دی ماه ۱۳۹۷ در بازداشت و بلاتکلیفی بسر می برند برمی گردد. 

در تاریخ ۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, برهان کمانگر, زندانی سیاسی محبوس در زندان کامیاران در اعتراض به کارشکنی اداره اطلاعات این شهرستان در اعطای مرخصی به وی اعتصاب غذا کرد.

این فعال هنری, در تاریخ ۲۸ اسفند ماه ۱۳۹۸, جهت اجرای حکم حبس تعزیری ۲ ساله خود پس از بازداشت به زندان شهرستان کامیاران منتقل شد. 

برهان کمانگر, در آذر ماه ۱۳۹۸, توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب شهرستان سنه به ریاست قاضی سعیدی, از بابت اتهام عضویت در احزاب کورد مخالف نظام « پژاک » در مجموع به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. پس از اعتراض این فعال هنری به حکم صادره و ارجاع پرونده به دادگاه تجدیدنظر استان کردستان این حکم به ۲ سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد. 

برهان کمانگر, در تاریخ ۱۵ مرداد ماه ۱۳۹۸, در جریان بازداشتهای گسترده هنرمندان و فعالان مدنی شهر کامیاران بازداشت شد. نیروهای امنیتی با مراجعه به مغازه  موبایل فروشی وی اقدام به تفتیش مغازه و بازداشت وی کردند و پس از انتقال وی به منزل شخصی وی و تفتیش منزل و ضبط برخی دیگر از اقلام شخصی وی این شهروند را به بازداشتگاه اداره اطلاعات شهرستان سنه منتقل کردند و پس از پایان مراحل بازجوئی در تاریخ ۱ مهر ماه ۱۳۹۸, به زندان کامیاران منتقل و در تاریخ ۲۰ مهرماه همان سال با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به طور موقت آزاد شد.

برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد مورد تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد. 

همچنین عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ میباشد. 

برچسب هااعتصاب غذازندانی سیاسیسلول انفرادیاعتصاب غذای خشکحقوق بشر در ایراناحزاب کرد ایراناعتصاب غذای اعتراضیاستان کردستاننقض حقوق شهروندینقض حقوق بشر در ایرانشهرستان کامیاراننقض حقوق بشراحزاب کورد در ایراناحزاب کوردحقوق شهروندی در ایرانارتباط با احزاب کورداحزاب کوردیاحزاب کردیسرکوب زندانیان سیاسی در ایراناحزاب کوردی در ایرانهمکاری با احزاب کوردهمکاری با احزاب کوردیارتباط با احزاب کوردیاعتصاب غذای ترحقوق شهروندی درایرانشکنجه روحی زندانیان سیاسیزندان کامیاراناحزاب کورد سیاسیزندانیان سیاسی در ایرانکردستان احزاب کوردیاحزاب کورد مخالف نظاماعتصاب غذای زندانیاعتصاب غذای زندانی سیاسیحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیاحزاب کورد مخالفسرکوب زندانیان سیاسیسرکوب احزاب کوردسرکوب احزاب کورد مخالف نظاماعتصاب غذای زندانیان سیاسیسلول انفرادی زندانیانمرخصی زندانیان سیاسیهمکاری با احزاب کورد مخالف نظاماداره اطلاعات شهرستان کامیارانشهروندان در استان کردستاناحزاب کوردستانزندانیان سیاسی در جمهوری اسلامیهمکاری با احزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیعضویت در احزاب کوردحق مرخصی زندانیان سیاسیبرهان کمانگراعتصاب غذای زندانیان سیاسی در ایرانحق مرخصی زندانیان سیاسی در ایراناعتصاب غذای برهان کمانگربرهان کمانگر خوانندهبرهان کمانگر زندان کامیارانزندانی سیاسی در اعتصاب غذابرهان کمانگر زندانی سیاسی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: