•                    
  •                  
چهارشنبه , ۱۳ مهر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, اکتبر 5

هادی تنومند پس از اتمام مرخصی به زندان بوکان بازگشت

0
719

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۹ دی ماه ۱۳۹۹، هادی تنومند، فعال کارگری و زندانی سیاسی پس از اتمام دوران مرخصی برای تحمل ادامه حبس تعزیری اش به زندان بوکان بازگشت. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۸ دی ماه ۱۳۹۹، هادی تنومند، فعال کارگری و زندانی سیاسی که در مرخصی کوتاه مدت به می برد پس از اتمام این دوران برای سپری کردن باقی مانده حبس تعزیری خود به زندان بوکان بازگشت. این زندانی سیاسی در حال سپری کردن دوران حبس تعزیری ۳ سال و ۶ ماهه خود است. 

این زندانی سیاسی، طی روزهای آذر ماه ۱۳۹۹، پس از تودیع وثیقه به مرخصی اعزام شده بود. 

این فعال کارگری، در تاریخ ۲۶ خرداد ماه سال ۱۳۹۱، به همراه ۵۷ تن از اعضای این کمیته صنفی کارگری در مجمع عمومی سالیانه ای که در کرج برگزار شده بود پس از بازداشت از سوی نیروهای امنیتی به زندان رجایی شهر منتقل و پس طی مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام و تحمل بلاتکلیفی با تودیع وثیقه بطور موقت آزاد شد. 

با آغاز مراحل دادرسی در سال ۱۳۹۵ و انتقال پرونده هادی تنومند از تهران به شهرستان بوکان و شعبه دادگاه انقلاب این شهرستان، این فعال کارگری با اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق عضویت و فعالیت در کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکلهای کارگری محاکمه و به تحمل ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدیدنظر استان کردستان عیناً تائید شد. 

در تاریخ ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۸، هادی تنومند که پیشتر با دریافت ابلاغیه ای به شعبه اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب بوکان برای تحمل حبس فراخوانده شده بود پس از مراجعه به آن واحد قضائی بازداشت و به زندان بوکان منتقل شد. 

هادی تنومند، در حالی به اتهام فعالیتهای مسالمت آمیز کارگری و صنفی اش به تحمل حبس محکوم شد که در ماده ۲۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر حق افراد مبنی بر تشکیل اتحادیه و گروه برای دستیابی به مطالبات مدنی و شغلی تاکید شده است. 

سرکوب فعالان مدنی ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید کرده است. 

در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوین گر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است.

برچسب هافعال کارگر هادی تنومندفعال کارگریفعال کارگری هادی تنومندفعال کارگری در ایرانمحکومیت به حبسمحکومیت به حبس تعزیریمحرومیت از حق مرخصینقض حقوق شهروندان کورد در ایرانهادی تنومندهادی تنومند فعال کارگریهادی تنومند زندانی سیاسیآزادی پس از اتمام حبس تعزیریابلاغ حکم حبس تعزیریاجرای حکم حبساجرای حکم حبس تعزیریاجرای حبس تعزیریاحکام حبس تعزیریاخبار زندانیان سیاسیاخبار زندانیان عقیدتیبازداشت جهت اجرای حکم حبس تعزیریبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در پیرانشهربازداشت شهروندان کورد در ایرانتائید حکم حبس تعزیریحق مرخصیحق مرخصی زندانیحق مرخصی زندانی سیاسیحق مرخصی زندانیان در ایرانحق مرخصی زندانیان سیاسیحق مرخصی زندانیان سیاسی در ایرانحقوق بشر زندانیان سیاسیحکم حبس تعزیریحبسحبس تعلیقیحبس تعزیرحبس تعزیریحبس تعزیری درجه ۸حبس تعزیری زندانیان سیاسیدادگاه انقلاب صدور حکم حبسرئیس زندان بوکانزندان بوکانزندان شهرستان بوکانزندانیان سیاسیزندانیان سیاسی و عقیدتیزندانیان سیاسی در ایرانزندانیان سیاسی در جمهوری اسلامیزندانیان سیاسی زندان بندرعباسسرکوب زندانیان در ایرانسرکوب زندانیان سیاسیسرکوب زندانیان سیاسی در ایرانسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان شهروندان کوردشهروندان کوردشهروندان کورد اهل سنتشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد ارومیهشهروندان کورد جمهوری اسلامیشهروندان کورد در مریوانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کورد سنی مذهبشهروندان کوردایرانشهرستان بوکان هادی تنومندصدور احکام حبس تعزیریصدور حکم حبسصدور حکم حبس تعلیقیصدور حکم حبس تعزیرصدور حکم حبس تعزیر یصدور حکم حبس تعزیریصدور حبس تعزیریصدورحکم حبس تعزیریصدر حکم حبس تعزیری

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.