•                  
یک شنبه , ۰۸ خرداد , ۱۴۰۱
یکشنبه, می 29

برگزاری دستکم ۵ تجمع اعتراضی

0
666

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۲۴ دی ماه۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت مسئولان در بخش های مدیریتی و تصمیمات غیر کارشناسانه آنها است جمعی از پیمانکاران ساختمانی شیراز، مالکان باشگاههای ورزشی شهرستان فریدونکنار، سهامداران بازار بورس، جمعی از پیمانکاران مناطق چهارگانه شهرداری استان زنجان، جمعی از کارگران شهرداری یاسوج در استان کهگیلویه و بویر احمد، در اعتراض به موارد گسترده نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۴ دی ماه۱۳۹۹، جمعی از کارگران شهرداری یاسوج در استان کهگیلویه و بویر احمد در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه و سایر مطالبات مزدی در مقابل ساختمان شهرداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران معترض با برگزاری این تجمع اعتراضی خواستار وصول مطالبات معوقه مزدیشان شدند و با انتشار ویدئویی تائید کردند که با توجه به مطالبه گری برای وصل حق خود از کارشان اخراج شدند.

این کارگران در تشریح وضعیت خود در تاریخ ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۹، به ایلنا گفته بودند: “بیش از ۳۰۰ کارگر پیمانکاری فضای سبز شهرداری یاسوج هستیم که به دلیل پرداخت نشدن صورت وضعیت‌ مالی پیمانکاران از سوی شهرداری یاسوج، دستکم ۷ ماه است حقوقی دریافت نکرده‌ایم. در ادامه بی‌توجهی‌ کارفرما به پرداخت مطالبات‌ مزدی ما در تاریخ ۲۲ مهر ماه ۱۳۹۹، تعدادی از همکاران مان در مقابل ساختمان شورای شهر تجمع اعتراضی بر پا کردند. پرداخت حق بیمه ما چند ماه است با مشکل روبروست به گونه‌ای که در برخی ماه‌های سال دفترچه‌های درمانی کارگران فضای سبز تمدید نمی‌شود. هر پیمانکار بین ۷۰ تا ۱۴۰ نیرو در فضای سبز دارد و تاکنون که در مهر ماه سال ۱۳۹۹ هستیم، دقیقا نمی‌دانیم چه میزان از پیمانکاران طلبکاریم.”

تجمع اعتراضی پیمانکاران مناطق چهارگانه 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از تسنیم، امروز چهارشنبه ۲۴ دی ماه۱۳۹۹، جمعی از پیمانکاران مناطق چهارگانه شهرداری استان زنجان در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مالی این پیمانکاران در مقابل ساختمان این شهرداری تجمع اعتراضی برگزار کردند.

پیمانکاران شهرداری زنجان در تشریح علت برگزاری این تجمع اعتراضی به پرداخت نشدن ماهیانه پولی که باید به این پیمانکاران پرداخت شود خبر دادند و در ادامه تاکید کردند که با واریز نشدن این مبالغ به حساب پیمانکاران شهرداری مطالبات مزدی و حقوق ماهیانه کارگران واحد پاکبانی و فضای سبز این شهرداری و کارگران فصلی پرداخت نشده است.

این شهروندان در ادامه به تاکید کردند که به دفعات برای وصل مطالبات خود تجمعات اعتراضی را در مقابل استانداری زنجان برگزار کردند اما هیچ مسئولی پاسخگوی بدهی این شهرداری به پیمانکاران نیروی انسانی نیست.

تجمع اعتراضی سهامداران بازار بورس

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایران اینترنشنال، امروز چهارشنبه ۲۴ دی ماه۱۳۹۹، جمعی از سهامداران بازار بورس در ادامه اعتراضات مدنی خود در مقابل ساختمان مجلس در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با برگزاری این تجمعات اعتراضی و سر دادن شعارهایی از قبیل «‌بورس ما بورس ما کوره پول‌سوز ما» به ریزش های اخیر در بازار بورس و کاهش قیمت و ارزش سهام اعتراض دارند.

سهامداران بازار بورس همچنین نسبت به متضرر شدن آنها و نبود امنیت سرمایه گذاری در بازار بورس به علت عدم حمایتهای دولتی از سرمایه و بازار بورس معترض هستند.

تجمع اعتراضی باشگاه داران فریدونکنار

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از صدا و سیما، امروز چهارشنبه ۲۴ دی ماه۱۳۹۹، جمعی از مالکان باشگاههای ورزشی شهرستان فریدونکنار در اعتراض به تداوم تعطیلی امکان کسب آنها در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض، در تشریح وضعیت صنفی خود با در سدت گرفتن پلاکاردی که بر روی آن نوشته بود: “اماکن ورزشی با حفظ صحیح پروتکل بهداشتی چرا باید بسته باشد. ورزش=سلامتی ورزش ورزش=ضد ویروس کرونا” نارضایتی خود را از تداوم تعطیلی باشگاه های ورزشی ابراز کردند.

تجمع اعتراضی پیمانکاران ساختمانی شیراز

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۲۴ دی ماه۱۳۹۹، جمعی از پیمانکاران ساختمانی شیراز در اعتراض به مشکلات صنفی خود در مقابل ساختمان استانداری فارس تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض در اعتراض به گذشت ۲ ماه از صدور دستور رسمی قیمت رسمی اعلام شده برای فروش ماسه و سایر مصالح ساختمانی اما تداوم فروش این محصولات با قیمت دلخواه معدن داران این تجمع اعتراضی را برگزار کردند.

پیمانکاران معترض به اجرا نشدن دستورالعمل صادره از سوی اتحادیه معترض هستند.

برچسب هافریدون کنارفریدونکنارفریدونکنار استان مازندرانقیمت شن و ماسهمالباختگان بازار بورسمطالبات کارگران شهرداری یاسوجمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی کارگران شهرداری یاسوجمعادن شن و ماسهمعدن دارانمعدن داران در ایرانمعدن شن و ماسهنقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایرانچرام استان کهگیلویه و بویراحمدکهگیلویه و بویر احمدکهگیلویه و بویراحمدکارگاه تولید شن و ماسهکارگران شهرداریکارگران شهرداری یاسوجکارگران شهرداری در ایرانپیمانکارپیمانکار ساختمانیپیمانکارانپیمانکاران فضای سبزپیمانکاران نیروی کارپیمانکاران ساختمانیپیمانکاران ساختمانی شیرازپیمانکاران شهرداری تهرانپیمانکاران شهرداری زنجاناخبار نقض حقوق بشراستان کهگیلویه و بویر احمداستان کهگیلویه و بویراحمداستان زنجاناستاندار فارساستانداری فارساستانداری کهگیلویه و بویر احمداعتراض در بازار بورس تهرانبازار بورس اوراق بهادار تهرانبازار بورس تهرانبازار بورس در تهرانباشگاه ورزشیباشگاه داریباشگاه داران فریدونکنارتالار شیشه بازار بورس تهرانتجمع اعتراضی پیمانکارانتجمع سهامداران بازار بورسدفاتر سهام عدالتسهام عدالتسهامدارسهامدارانسهامداران بورسسهامداران بانک مهراقتصادسهامداران بانک دیسهامداران بازار بورسسهامداران بازار بورس در ایرانسهامداران بازاربورس اوراق بهادار تهرانسهامداران بازرا بورس اوراق بهادار تهرانسهامداران بازرا بورس در ایرانشن و ماسهشهر فریدون کنارشهرفریدونکنارشهردار زنجانشهرداریشهرداری یاسوجشهردارزنجانشهرستان فریدونکنار

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: