•                  
دوشنبه , ۰۶ بهمن , ۱۳۹۹
دوشنبه, ژانویه 25

گزارشی از وضعیت سیامک اشرفی, زندانی سیاسی در اعتصاب غذا در زندان ارومیه

0
221

حقوق بشر در ایران – روز شنبه ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۸, سیامک اشرفی اشگه سوء, زندانی سیاسی محبوس در بند ۱۲ زندان مرکزی ارومیه در بیست و ششمین روز از اعتصاب غذای تَر, اعتراضی خود در پی عدم توجه مسئولان این زندان به درخواست وی اعلام اعتصاب غذای خشک کرد. این زندانی سیاسی از تاریخ ۱ بهمن ماه سالجاری در اعتراض به عدم موافقت مسئولان قضائی با در خواست عفو مشروط وی دست به اعتصاب غذا زد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۸, سیامک اشرفی اشگه سوء, زندانی سیاسی محبوس در بند ۱۲ زندان مرکزی ارومیه, در حالی ۲۸ روز از اعتصاب غذای خود را پشت سر می گذارد که از روز شنبه هفته جاری در نامه ای اعلام کرده که اعتصاب غذای خود را از تَر به خشک تبدیل کرده است. این زندانی سیاسی در اعتراض به عدم موافقت مسئولان قضائی با درخواست آزادی مشروط وی در اعتصاب غذا بسر می برد. 

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت: “سیامک اشرفی به دلیل بی‌توجهی مسئولان زندان مرکزی ارومیه به درخواست وی روز شنبه هفته جاری پس از مراجعه به دفتر افسر نگهبان بند ۱۲ زندان نامه اعلام اعتصاب غذای خشک خود را به آنها تحویل داد”.

این منبع مطلع همچنین گفت: “پس اعلام اعتصاب غذای خشک از سوی سیامک اشرفی اشگه سوء, مسئولان زندان ارومیه سعی کرده بودند او را از این اقدام منصرف کنند و به بند بازگردانند اما وی ضمن رد این درخواست برای مدت طولانی در دفتر افسر نگهبان زندان تحصن کرده بود”. 

لازم به ذکر است؛ سیامک اشرفی اشگه سوء, زندانی سیاسی محبوس در بند ۱۲ زندان مرکزی ارومیه که در حال تحمل دوران محکومیت حبس ۵ ساله خود میباشد از تاریخ ۱ بهمن ماه ۱۳۹۸, در اعتراض به مخالفت مسئولان قضائی با درخواست آزادی مشروط وی اعلام اعتصاب غذا کرده است. 

وی از تاریخ ۳۰ خرداد ماه سال ۱۳۹۵ در بند ۱۲ زندان مرکزی ارومیه در حال تحمل دوران محکومیت حبس ۵ ساله خود می باشد و تا به امروز بیش از نیمی از دوران محکومیت حبس خود را سپری کرده است. 

این زندانی سیاسی در تاریخ ۳۰ خرداد ماه ۱۳۹۵, توسط نیروهای امنیتی در شهرستان ارومیه بازداشت شده بود و پس از انتقال بازداشتگاه و طی مراحل بازجوئی با تفهیم اتهام “عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام”, مورد تفهیم اتهام قرار گرفت. 

با آغاز روند دادرسی پرونده وی به شعبه ۲ دادگاه انقلاب شهرستان ارومیه ارجاع شد و این زندانی سیاسی از بابت اتهام “عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام” به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم پس از ارجاع به دادگاه تجدید نظر عینا مورد تائید قرار گرفت. 

زندانیان سیاسی در زندانهای ایران با کلکسیونی از  موارد گسترده نقض حقوق بشر دست و پنجه نرم میکنند. از یک سو محرومیت آنها از حق دادرسی عادلانه که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین  ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶, بر آن تاکید شده است و از سوی دیگر بیماریها و آسیب های جسمی گوناگون و عدم برخورداری آنها از حقوق شهروندیشان در درمان بیماریها و آسیبهای جسمی که میتوان گفت اکثر این افراد این بیماریها را از زمانی که در زندان محبوس گردیده اند به آن مبتلا شده اند اما مسئولان قضائی و امنیتی در زندانهای ایران از این مسئله بعنوان یک اهرم فشار در جهت تفهیم نظریات و یا اتهامات وارده بر افراد استفاده میکنند که این مورد ناقض ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر میباشد.

برچسب هازندانی سیاسیاعتصاب غذای خشکزندان ارومیهزندان مرکزی ارومیهحبس تعزیریاحزاب کرد ایراننافرمانی مدنیآزادی مشروطنقض حقوق بشر در ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کوردزندانیان سیاسیسرکوب شهروندان در ایراناحزاب کورد در ایراناحزاب کورداعلام اعتصاب غذاآزادی زندانی سیاسیسیامک اشرفیاحزاب کوردیسرکوب زندانیان در ایرانشهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایراناحزاب سیاسی ایراناحزاب کردیسرکوب زندانیان سیاسی در ایراناحزاب کوردی در ایرانهمکاری با احزاب کوردشهروندان کردهمکاری با احزاب کوردیارتباط با احزاب کوردیاعتصاب غذای ترشهروندان کورد ایراندادرسی عادلانهسرکوب شهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کورد ایراناحزاب سیاسیاحزاب سیاسی کردشکنجه روحی زندانیان سیاسیاحزاب سیاسی در ایراناحزاب کورد سیاسیسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کردکردستان احزاب کوردیاحزاب کورد مخالف نظامسیامک اشرفی اشگه‌سونافرمانی مدنی در ایرانحق دادرسی عادلانهبند ۱۲ زندان مرکزی ارومیهاحزاب کورد مخالفسرکوب زندانیان سیاسیسرکوب احزاب کوردسرکوب احزاب کورد مخالف نظامدرخواست آزادی مشروطدادرسی عادلانه در ایراناحزاب سیاسی مخالف نظامنافرمانی مدنی در زندانهای ایراننافرمانی مدنی شهروندان در ایراننافرمانی مدنی شهروندانهمکاری با احزاب کورد مخالف نظاماحزاب سیاسی کرد مخالف نظامشهروندان کرد ایراناحزاب کوردستانبند ۱۲ زندان ارومیهآزادی مشروط زندانیدرخواست آزادی مشروط سیامک اشرفیسیامک اشرفی زندانی سیاسیسیامک اشرفی اشگه سوء زندانی سیاسیسرکوب شهروندان در زندانهای ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیدرخواست آزادی مشروط زندانی سیاسیسیامک اشرفی اشگه سوءسیامک اشرفی زندان ارومیه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: