•                    
  •                  
چهارشنبه , ۱۳ مهر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, اکتبر 5

پسر ۲۸ ساله در بوشهر خودکشی کرد

0
490

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۶ آبان ماه ۱۳۹۹، در ادامه روند افزایشی خودکشی در ایران این بار پسری ۲۸ ساله در بوشهر پس از حلق آویز کردن خود به زندگی اش پایان داد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، در ساعات پایانی دوشنبه ۵ آبان ماه ۱۳۹۹، پسری ۲۸ ساله – مجرد – ساکن منطقه تنگستان در استان بوشهر، در پی حلق آویز کردن خود اقدام به خودکشی کرد و جان باخت. 

در این گزارش به نقل از رُکنا اعلام شده که هنوز علت خودکشی این جوان ۲۸ ساله که در مرکز شهر تنگستان با حلق آویز کردن خود به زندگی اش پایان داد مشخص نشده است. 

پیش از این نیز در تاریخهای ۱۸ و ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۹، به ترتیب در شهرستانهای دیر، جم و شهرستان کنگان از توابع استان بوشهر به ترتیب کودکی ۱۱ ساله، ۱۶ ساله و جوانی ۲۱ ساله در شهرستان جم پس از اقدام به خودکشی به زندگی خود پایان دادند. 

اغلب موارد خودکشی و یا اقدام به آن از سوی شهروندان ایران که روند رو به افزایش هم دارد در سایه نبود امید به زندگی و فشارهای روحی و روانی بر اثر مشکلات اقتصادی، معیشتی و گسترش فزآینده سرکوب آزادی بیان و عقیده در ایران است.

در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, مسعود قادی‌پاشا, معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکشی ۵ هزار و ۱۴۳ نفر از شهروندان ایران در سال ۱۳۹۸ خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ با ۸ دهم درصد رشد اعلام کرد.

افزایش میزان خودکشی شهروندان در نقاط مختلف کشور به مثابه نبود امید به زندگی است. محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در  ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری، بیماری، نقص اعضا، بیوگی، پیری یا در تمام موارد دیگری که به علل خارج از اراده انسان ، وسایل امرار معاش او از بین رفته باشد از شرایط آبرومندانه زندگی برخوردار شود را مورد تاکید قرار داده اما برخوردهای قهرآمیز ارگانهای امنیتی و قضائی با شهروندان ایران و بیان اتهامات امنیتی بر خواسته های این افراد مصداق بارز نقض حقوق بشر نیز می باشد.

برچسب هانقض حقوق شهروندیسرکوب آزادی بیان در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیخودکشی زندانیان در زندانهای ایرانجوانان جویای کارخودکشی در سال ۱۳۹۸خودکشی دختران در ایرانخودکشی در میان نوجوانان ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشرد ر ایرانحقوق بشر درایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیخودکشی در زندان تهران بزرگامید به زندگیاقدام به خودکشی در اهوازخودکشی در سال ۱۳۹۹نسل جوانسرکوب فعالان حقوق بشر در ایراننسل جوان در ایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحلق آویزاقدام به خودکشی شهروندانامید به زندگی در میان جوانانحقوق بشرسرکوب شهروندان در ایرانسرکوب جوانان در ایراناقدام به خودکشیجوانان در ایرانحلق آویز کردنخودکشی شهروندان در ایرانخودکشی جوانان در ایرانخودکشی جوانان ایرانحقوق بشر در ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانسرکوب آزادی بیانحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیاستعدادهای نسل جوانخودکشی زندانی سیاسیاقدام به خودکشی دختران نوجواناقدام به خودکشی جوانان در ایرانحق امید به زندگیخودکشی زندانیحقوق شهروندی در ایرانسرکوب فعالان مدنی در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایراننسل جوان ایرانخودکشی در ایرانخودکشی نوجوانانحق زندگی در ایراناقدام به خودکشی در بوشهرحقوق شهروندیخودکشی زنان در ایرانحق زندگیحقوق بشر زندانیان سیاسیجوانان ایرانامید به زندگی در ایرانخودکشی نوجوانان در ایرانخودکشی در سال 1399خودکشیآمار خودکشی زنانحقوق شهروندی درایرانخودکشی زندانیانسرکوب نسل جوانآمار خودکشی در ایرانخودکشی دختران جوانخودکشی نسل جوان در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.