•                  
شنبه , ۲۴ مهر , ۱۴۰۰
شنبه, اکتبر 16

پسر ۲۸ ساله در بوشهر خودکشی کرد

0
311

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۶ آبان ماه ۱۳۹۹، در ادامه روند افزایشی خودکشی در ایران این بار پسری ۲۸ ساله در بوشهر پس از حلق آویز کردن خود به زندگی اش پایان داد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، در ساعات پایانی دوشنبه ۵ آبان ماه ۱۳۹۹، پسری ۲۸ ساله – مجرد – ساکن منطقه تنگستان در استان بوشهر، در پی حلق آویز کردن خود اقدام به خودکشی کرد و جان باخت. 

در این گزارش به نقل از رُکنا اعلام شده که هنوز علت خودکشی این جوان ۲۸ ساله که در مرکز شهر تنگستان با حلق آویز کردن خود به زندگی اش پایان داد مشخص نشده است. 

پیش از این نیز در تاریخهای ۱۸ و ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۹، به ترتیب در شهرستانهای دیر، جم و شهرستان کنگان از توابع استان بوشهر به ترتیب کودکی ۱۱ ساله، ۱۶ ساله و جوانی ۲۱ ساله در شهرستان جم پس از اقدام به خودکشی به زندگی خود پایان دادند. 

اغلب موارد خودکشی و یا اقدام به آن از سوی شهروندان ایران که روند رو به افزایش هم دارد در سایه نبود امید به زندگی و فشارهای روحی و روانی بر اثر مشکلات اقتصادی، معیشتی و گسترش فزآینده سرکوب آزادی بیان و عقیده در ایران است.

در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, مسعود قادی‌پاشا, معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکشی ۵ هزار و ۱۴۳ نفر از شهروندان ایران در سال ۱۳۹۸ خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ با ۸ دهم درصد رشد اعلام کرد.

افزایش میزان خودکشی شهروندان در نقاط مختلف کشور به مثابه نبود امید به زندگی است. محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در  ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری، بیماری، نقص اعضا، بیوگی، پیری یا در تمام موارد دیگری که به علل خارج از اراده انسان ، وسایل امرار معاش او از بین رفته باشد از شرایط آبرومندانه زندگی برخوردار شود را مورد تاکید قرار داده اما برخوردهای قهرآمیز ارگانهای امنیتی و قضائی با شهروندان ایران و بیان اتهامات امنیتی بر خواسته های این افراد مصداق بارز نقض حقوق بشر نیز می باشد.

برچسب هانقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراننسل جواننسل جوان ایراننسل جوان در ایرانآمار خودکشی در ایرانآمار خودکشی زناناقدام به خودکشیاقدام به خودکشی جوانان در ایراناقدام به خودکشی دختران نوجواناقدام به خودکشی در اهوازاقدام به خودکشی در بوشهراقدام به خودکشی شهروندانامید به زندگیامید به زندگی در میان جوانانامید به زندگی در ایراناستعدادهای نسل جوانجوانان ایرانجوانان جویای کارجوانان در ایرانحق امید به زندگیحق زندگیحق زندگی در ایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر درایرانحقوق بشر زندانیان سیاسیحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیحقوق شهروندی درایرانحلق آویزحلق آویز کردنخودکشیخودکشی نوجوانانخودکشی نوجوانان در ایرانخودکشی نسل جوان در ایرانخودکشی جوانان ایرانخودکشی جوانان در ایرانخودکشی دختران جوانخودکشی دختران در ایرانخودکشی در میان نوجوانان ایرانخودکشی در ایرانخودکشی در زندان تهران بزرگخودکشی در سال 1399خودکشی در سال ۱۳۹۸خودکشی در سال ۱۳۹۹خودکشی زنان در ایرانخودکشی زندانیخودکشی زندانی سیاسیخودکشی زندانیانخودکشی زندانیان در زندانهای ایرانخودکشی شهروندان در ایرانسرکوب فعالان مدنی در ایرانسرکوب فعالان حقوق بشر در ایرانسرکوب نسل جوانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب جوانان در ایرانسرکوب شهروندان در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: