•                  
دوشنبه , ۰۸ آذر , ۱۴۰۰
دوشنبه, نوامبر 29

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
400

طی روز جاری, با توجه به گسترش نارضایتی شهروندان در شهرهای مختلف ایران از موارد مختلف نقض حقوق شهروندی در بسیاری از زمینه های اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی که در راستای مطالبات به حق این شهروندان, جمعی از فرهنگیان خرید خدمت, رانندگان مینی بوس, کارگران روزمزد شهرداری کرمانشاه, کارگران شهرداری دوگنبدان از توابه شهرستان گچساران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایسنا، امروز یکشنبه ۲ تیر ماه ۱۳۹۸, جمعی از معلمان خرید خدمت در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در تهران  خواستار تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود شدند.

بر اساس این گزارش، معلمان خرید خدمات آموزشی از سال ۱۳۹۳ به بعد,  با تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی، تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود از سوی نمایندگان را خواستار شدند.

این معلمان، مهم‌ترین مطالبه خود را تبدیل وضعیت و استخدامی می‌دانند .

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

تجمع اعتراضی رانندگان مینی بوس در مقابل ساختمان شورای شهر تهران

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از مهر, امروز یکشنبه ۲ تیر ماه ۱۳۹۸,  جمعی از رانندگان مینی‌بوس مقابل شورای شهر تهران تجمع کردند. تعدادی از رانندگان مینی بوس و اتوبوس در مخالفت خود با مصوبه شورای شهر تهران نسبت به پرداخت عوارض برای ورود به محدوده طرح ترافیک، در مقابل ساختمان شورای شهر تهران دست به تجمع زدند. این رانندگان معتقد هستند پلاک عمومی نباید برای ورود به محدوده طرح ترافیک، عوارضی پرداخت کند.

در این تجمع که رانندگان مینی‌بوس، خودروهای خود را در خیابان بهشت و روبروی ساختمان شورای شهر پارک کرده‌ بودند، با در دست داشتن پلاکاردهایی نسبت به پرداخت عوارض اعتراض داشتند.

نماینده معترضان گفت: بر اساس مصوبه شورای شهر، مینی‌بوس‌ها نیز باید عوارض پرداخت کنند در حالی که ما پلاک عمومی هستیم و با وجود آنکه مالیات می‌دهیم چه دلیلی دارد که عوارض نیز پرداخت کنیم؟

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

تجمع اعتراضی کارگران روزمزد در مقابل ساختمان شهرداری کرمانشاه

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از موکریان, امروز یکشنبه ۲ تیر ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران روزمزد شهرداری منطقه ۷ کرمانشاه  در اعتراض به پرداخت نشدن ۵ ماه حق بیمه خود دست از کار کشیدند و در مقابل ساختمان شورای شهر کرمانشاه اعتصاب کردند. 

لازم به ذکر است که پیش از این نیز این کارگران روزمزد در تاریخ ۱ آذر ماه ئ ۱۱ آذر ماه ۱۳۹۷ جهت اخذ مطالبات خود  دست به تجمع اعتراضی زده بودند. شهردار کرمانشاه در خصوص بحث اعتراض کارگران روزمزد شهرداری نسبت به پرداخت نشدن حقوق های معوقه این افراد گفته بود: این کارگران مربوط به شرکتهایی هستند که آن شرکت‌ها تعهد چند ماه خود را به درستی اجرا نکردند.

این مقام مسئول همچنین گفته بود؛ در این خصوص به مدیران شهرداری های مناطق اعلام شده که این شرکتها را فراخوان کنند و تذکرات لازم را بدهند. واگر این شرکتها مفاد پیمان خود با شهرداری را به درستی رعایت نکنند اقدامات لازم قانونی بر اساس ظرفیت قرارداد علیه آنها انجام می شود. کسانیکه که در قالب شرکتهای خدماتی برای شهرداری کرمانشاه کار می کنند باید سر وقت حقوقشان را دریافت کنند و به شرکتهایی که بدعهدی را کردند تذکرات لازم را خواهیم داد.

همچنین سال گذشته در تاریخ ۹ اسفندماه ۱۳۹۷ این  کارگران بار ارسال نامه‌ای به شهردار کرمانشاه نوشته بودند: جمعی از کارگران هشت گانه شهرداری از شما به عنوان شهردار کرمانشاه درخواست داریم که فکر و تدبیری به حال کارگرهای روزدمزد شهرداری کنید، اکنون زمان زیادی به عید نمانده است، ما که در طول سال با این درآمد محدود شرمسار خانوار خویش هستیم، دیگر نگذارید این دلخوشی های شب عیدی را هم از فرزندانمان گرفته شد.

چندین ماه حقوق معوقه ما مانده است، به خاطر رضای خداوند کاری بکنید تا حقوقمان به موقع پرداخت شود، مگر میزان دریافتی کارگران روزمزد بگیر چقدر می شود، که مجموعا همه آن مبلغ به اندازه میزان مزایای عیدی پرسنل رسمی این دستگاه اجرایی نیز نمی رسد.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری دوگنبدان در مقابل ساختمان‌های فرمانداری و شهرداری این شهر

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کبنا نیوز, امروز یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸؛ کارکنان شهرداری دو گنبدان از توابع شهرستان گچساران در اعتراض به پایین بودن دستمزد خود، در مقابل ساختمان‌های فرمانداری و شهرداری گچساران دست به تجمع زدند. 

تجمع و اعتراض کارگران شهرداری دوگنبدان ابتداء در جلوی ساختمان شهرداری دوگنبدان انجام شد که در ادامه به جلوی ساختمان شهرداری دوگنبدان کشیده شد.
پرسنل شهرداری دوگنبدان بعلت حذف آیتم های حقوقی شان مانند سختی کار، حق فنی،نوبت کاری و…
که باعث شده است حقوق دریافتی آنان به نصف کاهش پیدا کند به نشانه اعتراض درجلوی فرمانداری تجمع کردند.
درادامه این تجمع، نشستی با حضور فرماندار گچساران،معاون فرماندار، رئیس دفتر نماینده و نمایندگان کارگران شهرداری در سالن اجتماعات فرمانداری گچساران برگزار شد.
نمایندگان پرسنل شهرداری دوگنبدان عنوان کردند: سال هاست که آیتم های سختی کار،حق فنی، نوبت کاری و حق شیفت و …به پرسنل شهرداری دوگنبدان پرداخت می شود اما در سال 98 یکباره این مزایا قطع و حذف شده اند که حقوق دریافتی پرسنل نسبت به سال قبل آنهم با توجه به شرایط نابسامان و تورم شدید اقتصادی به نصف کاهش پیدا کرده است که معیشت و زندگی پرسنل وکارگران شهرداری دوگنبدان با این حقوق ناچیز دچار مشکلات شدید می شود.
یکی از نمایندگان کارگران شهرداری عنوان کرد: هیچ کدام از شهرداران شهرستان های استان چنین اقدامی(حذف آیتم های حقوقی کارگران) نکرده است که در کمال تعجب فقط شهردارشهرنفتخیز گچساران چنین اقدامی کرده است.

نمایندگان پرسنل شهرداری دوگنبدان در ادامه گفتند: حتی شهرداری شهرستان های استان های همجوار هم چنین موردی را اعمال نکرده اند که از مسئولان تقاضا داریم به داد و به مشکلات پرسنل زحمتکش شهرداری دوگنبدان رسیدگی کنند.
در ادامه فرماندار گچساران عنوان کرد: هر گونه اقدامی باید در چارچوب قانون باشد و ما این موضوع را به جد پیگیری می کنیم و در این خصوص بزودی نشستی با حضور معاون استاندار، مدیرکل شهری، مدیرکل کار، شهردار دوگنبدان، نمایندگان پرسنل شهرداری برگزار می شود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: