•                  
جمعه , ۰۱ بهمن , ۱۴۰۰
جمعه, ژانویه 21

برگزاری دستکم ۲ تجمع اعتراضی

0
296

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۱۴ اسفند ماه ۱۳۹۸, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارگران شرکت رامپکو در استان فارس و همچنین جمعی از کارگران و پرسنل شاغل در شهرداری بندر خمینی در استان خوزستان با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به عدم وصول مطالبات معوقه شان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از فارس, امروز چهارشنبه ۱۴ اسفند ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران شاغل در شرکت رامپکو واقع در استان فارس برای سومین روز متوالی در اعتراض به عدم پرداخت حقوق های علی الحساب، عدم پرداخت عیدی، سنوات، عدم تمدید قراردادها و… تجمع اعتراضی را برگزار کردند. 

کارمندان شرکت رامپکو نه تنها قراردادشان توسط پیمانکار تمدید نشده بلکه حقوق بهمن ماه آنها نیز از سوی پیمانکار پرداخت نشده و با نزدیکی به سال نو و عید همچنان درگیر مشکلات مالی و پرداخت نشدن مطالبات خود هستند؛ در حالی که بی شک مدیران هرگز با چنین مشکلاتی مواجه نمی‌شوند و این یعنی اجحاف در حق کارکنان و کارگران صورت می گیرد. 

یکی از کارکنان شرکت رامپکو در جریان این تجمع اعتراضی اعلام کرد: “کارکنان این شرکت ماه‌هاست که با مشکلات مواجه‌اند، اما با توجه به وضعیت نامناسب اقتصادی و مشکلات بازار کار، کارکنان به ناچار مجبور به ادامه فعالیت شدند”.

این شهروند همچنین گفت: “شرکت رامپکو ۲ سال است که اقدام به عقد قرارداد با ۱۸۶ نفر از نیروهای تعمیرات پتروشیمی کرده است و فعلا قرار داد جدید با کارکنان منعقد نکرده و ۱۷ ماه‌ است که حقوق کارکنان تنها به صورت علی الحساب پرداخت شده است”.

همچنین یکی دیگر از کارگران معترض در این تجمع اعتراضی گفت: در حال حاضر ۱۳ روز از اسفند می‌گذرد و کارکنان فعلا حقوق بهمن ماه را دریافت نکرده‌اند در حالی که کارمندان پتروشیمی حقوق و عیدی خود را دریافت کرده‌اند؛ این عدم پرداخت حقوق اجحاف در حق ۱۸۶ پرسنل این شرکت است”.

این کارگر معترض شرکت رامپکو در ادامه همچنین گفت: “ما به التفاوت حقوق ۱۷ ماه گذشته نیز کماکان به کارکنان پرداخت نشده است، این در حالی است که وضعیت اقتصادی موجود فشار زیادی را به تمام جامعه از جمله کارکنان این شرکت با توجه به نحوه پرداخت حقوق و مزایا وارد کرده و فشار روحی بسیاری را برای این کارکنان به همراه داشته است”.

تجمع اعتراضی کارگران و پرسنل شهرداری بندر خمینی

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از عصر جنوب, امروز چهارشنبه ۱۴ اسفند ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران و پرسنل شاغل در شهرداری بندر خمینی در استان خوزستان، در اعتراض به آنچه عدم دریافت چند ماهه حقوق و معوقات مزدی این شهروندان می باشد تجمع اعتراضی را در مقابل درب ورودی ساختمان اصلی این شهرداری برگزار کردند.

این کارگران هدف خود را از برگزاری این تجمع اعتراضی وصول مطالباتشان با توجه به نزدیک بودن سال نو و گرانی قیمتها عنوان کردند. 

برچسب هامطالبات مزدیمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات مزدی شهروندان در ایرانمطالبات کارگریمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات شهروندیمطالبات شهروندان در ایرانمطالبات صنفیمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندان در ایراننقض حقوق کاگراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشرد ر ایرانکارگران ایرانکارگران ایرانیکارگران در ایرانکارگران رامپکوکارگران شرکت هپکوی اراککارگران شرکت رامپکو اهوازاتحادیه آزاد کارگران ایراناخبار نقض حقوق بشر در ایرانتجمع اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات کارگران در ایرانتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات اعتراضی شهروندان در ایرانجامعه کارگرانجامعه کارگران ایرانجامعه کارگران در ایرانحقوق ماهیانهحقوق ماهیانه کارگران در ایرانحقوق و مزایای کارگران در ایرانحقوق کارگرانحقوق کارگران در ایرانسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران در ایرانشرکت رامپکو استان فارس

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: