•                  
دوشنبه , ۰۳ آبان , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, اکتبر 26

برگزاری دستکم ۲ تجمع اعتراضی

0
222

حقوق بشر در ایران – امروز جمعه  ۲۷تیر ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور است جمعی از دانشجویان پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و آتش نشانان اصفهان  در اعتراض به نقض حقوق شهروندی خود تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران,  امروز جمعه ۲۷تیر ماه ۱۳۹۹، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در اعتراض به تاریخ تعیین شده برای برگزاری امتحانات این دانشگاه بدون در نظر گرفتن وضعیت پیشرو در مورد ویروس کرونا تجمع اعتراضی برگزار کردند.

چندی پیش هم این دانشجویان در اعتراض به نابسامانی آموزشی در این دانشگاه تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند و با در دست داشتن پلاکاردهای اعتراضی خواسته‌های خود را در باره گذراندن دوره‌های آموزشی بالینی، چگونگی برگزاری آزمون‌های پایان سال تحصیلی و محاسبه کشیک‌های داوطلبانه بعنوان دوره آموزشی اعلام کردند.

 یکی از این دانشجویان در تشریح خواسته هایی که از آن تجمع اعتراضی دارند به ایلنا گفته بود: “تعدادی از دانشجویان دوره‌های بالینی(اکسترن و اینترن) دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از ابتدای شیوع بیماری کرونا بصورت داوطلبانه در بیمارستان‌های اصفهان برای خدمت رسانی، کشیک بودند و به آنها وعده داده شده بود که مدت زمان کشیک‌های آنها معادل گذراندن دوره‌های آموزشی بالینی محاسبه شود”.

تجمع اعتراضی آتش نشانان اصفهان

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز جمعه ۲۷ تیر ماه ۱۳۹۹, آتش نشانان استان اصفهان در اعتراضی به برآورده نشدن مطالبات و خواسته های صنفی آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

براساس این گزارش: ” خواسته این شهروندان اجرای آئین نامه ای که شغل آنها را در زمره مشاغل سخت و زیان آور قرار می دهد و همچنین همسان سازی حقوق آنها با آتش نشانهای سایر شهرهای دیگر عنوان شد”. 

این شهروندان در تشریح خواسته های صنفی خود گفتند: “بارها برای پیگیری مطالبات خود به همه نهادهای مسئول مراجعه کرده‌ایم و امیدواریم مسئولان سختی و خطرات کار ما را درک کنند و در جهت پاسخگویی به ما بربیایند”.

محسن گلابی, رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان در رابطه با تجمع آتش‌نشان‌ها گفت: “خواسته معترضان، اجرای آیین‌نامه مشاغل سخت و زیان‌آور است و همچنین آنها از سالها قبل نسبت به میزان حقوق دریافتی و پایین بودن حقوق خود اعتراض دارند”.

این مقام مسئول در آتش نشانی استان اصفهان در ادامه افزود: ” مساله تبدیل وضعیت، یک خواسته دیگر است و تعدادی آتش‌نشان شرکتی که از هشت یا نه سال پیش استخدام شده‌اند، هنوز تبدیل وضعیت نشدند”. 

برچسب هامشاغلمشاغل در ایرانمشاغل زیان آورمشاغل سخت و زیان آورمطالبه گریمطالبه گری شهروندانمطالبات معوقمطالبات معوقهمطالبات معوقه مزدیمطالبات معوقه کارگرانمطالبات کارگریمطالبات کارگران در ایرانمعوقات مزدی در ایراننقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراننافرمانی مدنینافرمانی مدنی در ایراننافرمانی مدنی شهرونداننافرمانی مدنی شهروندان در ایرانهمسان سازی حقوقآتش نشانآتش سوزیاشتغال در ایراناعتراضات مدنی شهروندان در ایرانتجمع اعتراضیتجمع اعتراضی آتش نشانان اصفهانتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی آتش نشانان در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیحقوق شهروندی درایراندانشگاه علوم پزشکیدانشگاه علوم پزشکی اصفهاندانشجویان رشته پرستاریدانشجویان علوم پزشکی اصفهانرشته پرستاریسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب شهروندان در ایرانطرح طبقه بندی مشاغلعلوم پزشکی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: