•                  
سه شنبه , ۱۱ آذر , ۱۳۹۹
سه‌شنبه, دسامبر 1

بهنام محجوبی، درویش گنابادی به زندان اوین بازگردانده شد

0
99

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۹، بهنام محجوبی، درویش گنابادی و زندانی سیاسی از بیمارستان روانپزشکی رازی « امین آباد » به زندان اوین بازگردانده شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، عصر امروز شنبه ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۹، بهنام محجوبی، درویش گنابادی و زندانی عقیدتی، از تیمارستان امین آباد به زندان اوین بازگردانده شد. این زندانی عقیدتی در حالی که با مشکلات جسمانی مواجه شده بود بصورت اجباری به مرکز روانپزشکی امین آباد منتقل شده بود. بهنام محجوبی، در حال تحمل حبس تعزیری ۲ ساله خود است. 

در تاریخ ۸ مهر ماه ۱۳۹۹، بهنام محجوبی در اعتراض به فریب وی به قصد انتقال به بیمارستان و منتقل کردن این زندانی عقیدتی به تیمارستان امین آباد به جای مرکز درمانی مرتبط با بیماری وی اعلا اعتصاب غذا کرده بود. 

روز سه شنبه ۸ مهر ماه ۱۳۹۹، صالحه حسینی، همسر بهنام محجوبی با نگارش نامه ای سرگشاده به انتقال اجباری همسرش به بیمارستان امین آباد به جای انتقال به مرکز درمانی مرتبط با بیماری وی اعتراض کرد. 

بهنام محجوبی، در تاریخ ۶ مهر ماه ۱۳۹۹، بدون اطلاع خودش و با فریب از سوی مسئولان زندان اوین مبنی بر انتقال وی به مرکز درمانی مستقیماً به بیمارستان روانی امین آباد تهران منتقل شد. 

حقوق بشر در ایران، در تاریخ ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۹، با انتشار گزارشی، محرومیت این درویش گنابادی از حق درمان و وضعیت جسمانی وی را اطلاع رسانی کرده بود. 

این درویش گنابادی، پیش از این نیز در تاریخ ۹ مرداد ماه ۱۳۹۹, در اعتراض به محرومیت از حق درمان و ممانعت مسئولان زندان اوین از دسترسی وی به داروهای بیماریش اعتصاب غذا کرد و در تاریخ ۱۱ مرداد ماه ۱۳۹۹,  با وعده مسئولان مبنی بر پیگیری خواسته هایش به اعتصاب غذای خود پایان داد. 

بهنام محجوبی نظام آبادی، در تاریخ ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۹, به همراه تنی چند از زندانیان سیاسی در اعتراض به وضعیت وخیم زندانیان سیاسی در اندرزگاههای زندان اوین اعلام اعتصاب غذا کردند اما چندی بعد در پی عود کردن بیماری اعصاب و روان وی و نیاز این زندانی سیاسی به استفاده از دارو به اعتصاب غذای خود پایان داد. 

در تاریخ ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۹, شعبه اجرای احکام کیفری دادسرای امنیت زندان اوین با صدور و ارسال احضاریه ای بهنام نظام آبادی محجوبی را برای تحمل حبس تعزیری ۲ ساله اش به زندان اوین فراخواند و این درویش گنابادی از تاریخ ۳۱ خرداد ماه سالجاری در حالی تحمل دوران محکومیت خود است. 

اعمال فشار و سرکوب اقلیتهای مذهبی « دراویش گنابادی »، ناقض ماده ۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ و ۱۹ این سند معتبر بین المللی است. 

همچنین در ماده ۱۸ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت به رعایت حقوق شهروندی افراد در اجرای مناسک مذهبی و بیان عقاید و دیدگاههای مذهبی و سایر امور مرتبط با مسائل عقیدتی افراد بدون هیچگونه ترس تاکید شده است. 

محرومیت افراد از دسترسی به خدمات پزشکی و سایر امکانات مرتبط با بهداشت و درمان ناقض ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر است که از با عنوان مصداقی از شکنجه یاد می شود. 

برچسب هازندانیاقلیتهای مذهبیزندانی سیاسیزندانی عقیدتیزندانیان سیاسی و عقیدتیدراویش گنابادیبازداشت دراویشاقلیتهای مذهبی در ایراندراویش طریقت نعمت اللهی گنابادیتبلیغ علیه نظامزندانی سیاسی زندانی عقیدتیزندانیان سیاسیدراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادیزندانیان عقیدتیسرکوب دراویش در ایرانسرکوب دراویشسرکوب دراویش گنابادیقطب دراویش گنابادیدراویشبهنام نظام آبادیبهنام نظام‌آبادیاخبار سرکوب دراویشدراویش بازداشت شدهزنان دراویشدراویش طریقت نعمت الهیدراویش در ایراندراویش طریقت نعمت الهی گنابادیزندانیان سیاسی در ایرانسرکوب دراویش گنابادی در ایراندراویش گنابادی در ایراندراویش طریقت نعمت اللهیاقلیتهای مذهبی در جمهوری اسلامیاقلیتهای دینی در ایرانپیروان دراویش گنابادی در ایراناقلیت دراویش در ایرانسرکوب اقلیت دراویش در ایرانزندانیان سیاسی زندان اوینزندانیان سیاسی در جمهوری اسلامیدراویش گنابادی در جمهوری اسلامیاقلیت دراویش گنابادیبهنام محجوبیاعتصاب غذای بهنام نظام آبادیاعتصاب غذای بهنام محجوبیبهنام محجویی نظام آبادیزندانی عقیدتی بهنام نظام آبادیزندانی عقیدتی بهنام محجوییبهنام محجوبی اعتصاب غذابهنام محجوبی بیماریبیماری بهنام محجوبیبهنام محجوبی درویش گنابادیبهنام محجوبی نظام آبادیدرویش گنابادی بهنام محجوبیبیمارستان امین آبادتیمارستان امین آباد

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: