•                  
یک شنبه , ۰۲ آبان , ۱۴۰۰
یکشنبه, اکتبر 24

انتقال بهنام محجوبی به تیمارستان به جای انتقال به بیمارستان

0
211

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۹، بهنام محجوبی، درویش گنابادی و زندانی عقیدتی در حالی در اعتصاب غذا بسر می برد از ۲ روز پیش  به تیمارستان امین آباد منتقل شده و از حق ملاقات با خانواده اش محروم مانده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، بهنام محجوبی، درویش گنابادی و زندانی عقیدتی محبوس در اندرزگاه ۸ سالن ۹ زندان اوین، در حالی در اعتراض به محرومیت از حق درمان و عدم دسترسی وی به داروهای مرتبط با بیماری مغز و اعصاب « پانیک اعصاب »، اعلام اعتصاب غذا کرده بود به صورت اجباری به تیمارستان امین آباد منتقل و در حال حاضر از حق ملاقات و تماس تلفنی با خانواده خود محروم مانده است. این زندانی عقیدتی در حالی تحمل حبس تعزیری ۲ ساله خود است. 

به نقل از یک منبع مطلع در گفتگو با حقوق بشر در ایران: “همانطور که اکثرا افراد مطلع هستند بهنام محجوبی از بیماری مغز و اعصاب « پانیک اعصاب »، رنج می برد و بین بیماری پیش از بازداشت و ورود وی به زندان این زندانی عقیدتی را رنج می داد اما با توجه به اینکه تحت نظر پزشک متخصص بود و داروهای مرتبط با این بیماری را مصرف می کرد با علائم حاد این بیماری مواجه نمی شد. از زمانی که بهنام برای سپری کردن به زندان اوین منتقل شده به علت ممانعت مسئولان قضائی و امنیتی از دسترسی وی به داروهایی که از قبل استفاده می کرد حال روز جسمانی این زندانی به شدت رو به وخامت رفت و روز شنبه برای دومین بار از زمان آغاز حبس این زندانی سیاسی را به جای انتقال به بیمارستان به تیمارستان امین آباد منتقل کردند. در حال حاضر خانواده این زندانی عقیدتی اجازه ملاقات با وی را در این مرکز درمانی ندارند. این زندانی سیاسی از حق تماس تلفنی با خانواده اش هم محروم مانده است.”

این درویش گنابادی، در تاریخ ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، در اعتراض به محرومیت از حق دسترسی به خدمات پزشکی و سایر حقوق شهروندی اش اعلام اعتصاب غذا کرده بود.

بهنام محجوبی، در تاریخ ۸ مهر ماه ۱۳۹۹، در اعتراض به فریب وی به قصد انتقال به بیمارستان و منتقل کردن این زندانی عقیدتی به تیمارستان امین آباد به جای مرکز درمانی مرتبط با بیماری وی اعلا اعتصاب غذا کرد و در تاریخ  ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۹، به زندان اوین بازگردانده شد. 

روز سه شنبه ۸ مهر ماه ۱۳۹۹، صالحه حسینی، همسر بهنام محجوبی با نگارش نامه ای سرگشاده به انتقال اجباری همسرش به بیمارستان امین آباد به جای انتقال به مرکز درمانی مرتبط با بیماری وی اعتراض کرد. 

بهنام محجوبی، در تاریخ ۶ مهر ماه ۱۳۹۹، بدون اطلاع خودش و با فریب از سوی مسئولان زندان اوین مبنی بر انتقال وی به مرکز درمانی مستقیماً به بیمارستان روانی امین آباد تهران منتقل شد. 

حقوق بشر در ایران، در تاریخ ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۹، با انتشار گزارشی، محرومیت این درویش گنابادی از حق درمان و وضعیت جسمانی وی را اطلاع رسانی کرده بود. 

این درویش گنابادی، پیش از این نیز در تاریخ ۹ مرداد ماه ۱۳۹۹, در اعتراض به محرومیت از حق درمان و ممانعت مسئولان زندان اوین از دسترسی وی به داروهای بیماریش اعتصاب غذا کرد و در تاریخ ۱۱ مرداد ماه ۱۳۹۹,  با وعده مسئولان مبنی بر پیگیری خواسته هایش به اعتصاب غذای خود پایان داد. 

بهنام محجوبی نظام آبادی، در تاریخ ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۹, به همراه تنی چند از زندانیان سیاسی در اعتراض به وضعیت وخیم زندانیان سیاسی در اندرزگاههای زندان اوین اعلام اعتصاب غذا کردند اما چندی بعد در پی عود کردن بیماری اعصاب و روان وی و نیاز این زندانی سیاسی به استفاده از دارو به اعتصاب غذای خود پایان داد. 

در تاریخ ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۹, شعبه اجرای احکام کیفری دادسرای امنیت زندان اوین با صدور و ارسال احضاریه ای بهنام نظام آبادی محجوبی را برای تحمل حبس تعزیری ۲ ساله اش به زندان اوین فراخواند و این درویش گنابادی از تاریخ ۳۱ خرداد ماه سالجاری در حالی تحمل دوران محکومیت خود است. 

اعمال فشار و سرکوب اقلیتهای مذهبی « دراویش گنابادی »، ناقض ماده ۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ و ۱۹ این سند معتبر بین المللی است. 

همچنین در ماده ۱۸ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت به رعایت حقوق شهروندی افراد در اجرای مناسک مذهبی و بیان عقاید و دیدگاههای مذهبی و سایر امور مرتبط با مسائل عقیدتی افراد بدون هیچگونه ترس تاکید شده است. 

محرومیت افراد از دسترسی به خدمات پزشکی و سایر امکانات مرتبط با بهداشت و درمان ناقض ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر است که از با عنوان مصداقی از شکنجه یاد می شود. 

برچسب هازندان اویناقلیتهای مذهبیدراویش گنابادیبازداشت دراویشاقلیتهای مذهبی در ایراندراویش طریقت نعمت اللهی گنابادیسرکوب اقلیتهای مذهبی در ایرانمحرومیت از حق درمان زندانیحقوق اقلیتهای مذهبی در ایرانمحرومیت از حق درماننمایندگان اقلیتهای مذهبی در مجلسدراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادینمایندگان اقلیتهای مذهبی در ایرانتبعیض بر اقلیتهای مذهبیسرکوب دراویش در ایرانسرکوب دراویشسرکوب دراویش گنابادیقطب دراویش گنابادیسرکوب زندانیان سیاسی در ایراندراویشبهنام نظام آبادیبهنام نظام‌آبادیاخبار سرکوب دراویشدراویش بازداشت شدهاقلیتهای قومی در ایرانزنان دراویشدراویش طریقت نعمت الهیدراویش در ایراناندرزگاه ۸ زندان اویندراویش طریقت نعمت الهی گنابادیسرکوب اقلیتهای مذهبیدرائیش گنابادی در ایرانتبعیض بر اقلیتهای مذهبی در ایرانحقوق شهروندی درایراننقض حقوق اقلیتهای مذهبی در ایرانبیماری اعصاب و روانحق درمانسرکوب دراویش گنابادی در ایرانمحرومیت از حقوق شهروندی اقلیتهای مذهبیدراویش گنابادی در ایراندراویش طریقت نعمت اللهیحقوق بشر درایرانحق درمان زندانیحقوق اقلیتهای مذهبیحق درمان زندانیان در ایرانزندانیان زندان اویناقلیتهای مذهبی در جمهوری اسلامیتحصیل اقلیتهای مذهبیاقلیتهای دینی در ایرانپیروان دراویش گنابادی در ایرانحق درمان زندانیانمحرمیت از حق درمان زندانیان در ایرانزندانیان سیاسی زندان اویندراویش گنابادی در جمهوری اسلامیسرکوب اقلیتهای مذهبی در جمهوری اسلامیحقوق شهروندی اقلیتهای مذهبی در ایرانسرکوب پیروان آئین دراویشزندانیان محروم از حق درمانحق درمان شهروندانزندان اوین بند زنانپیروان آیین دراویش در ایرانحق درمان بیماری زندانیانحق درمان بیماریبهنام محجوبیاعتصاب غذای بهنام نظام آبادیاعتصاب غذای بهنام محجوبیزندانی عقیدتی بهنام نظام آبادیحق درمان زنداننقض حقوق شهروندی اقلیتهای مذهبیحق درمان زندانیان سیاسی در ایرانبهنام محجوبی اعتصاب غذابهنام محجوبی بیماریبیماری بهنام محجوبیبهنام محجوبی درویش گنابادیبهنام محجوبی نظام آبادیدرویش گنابادی بهنام محجوبیتیمارستان امین آبادمحرومیت از حق درمان بهنام محجوبی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: