•                  
چهارشنبه , ۱۵ تیر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, جولای 6

انتقال بهنام محجوبی به تیمارستان به جای انتقال به بیمارستان

0
315

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۹، بهنام محجوبی، درویش گنابادی و زندانی عقیدتی در حالی در اعتصاب غذا بسر می برد از ۲ روز پیش  به تیمارستان امین آباد منتقل شده و از حق ملاقات با خانواده اش محروم مانده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، بهنام محجوبی، درویش گنابادی و زندانی عقیدتی محبوس در اندرزگاه ۸ سالن ۹ زندان اوین، در حالی در اعتراض به محرومیت از حق درمان و عدم دسترسی وی به داروهای مرتبط با بیماری مغز و اعصاب « پانیک اعصاب »، اعلام اعتصاب غذا کرده بود به صورت اجباری به تیمارستان امین آباد منتقل و در حال حاضر از حق ملاقات و تماس تلفنی با خانواده خود محروم مانده است. این زندانی عقیدتی در حالی تحمل حبس تعزیری ۲ ساله خود است. 

به نقل از یک منبع مطلع در گفتگو با حقوق بشر در ایران: “همانطور که اکثرا افراد مطلع هستند بهنام محجوبی از بیماری مغز و اعصاب « پانیک اعصاب »، رنج می برد و بین بیماری پیش از بازداشت و ورود وی به زندان این زندانی عقیدتی را رنج می داد اما با توجه به اینکه تحت نظر پزشک متخصص بود و داروهای مرتبط با این بیماری را مصرف می کرد با علائم حاد این بیماری مواجه نمی شد. از زمانی که بهنام برای سپری کردن به زندان اوین منتقل شده به علت ممانعت مسئولان قضائی و امنیتی از دسترسی وی به داروهایی که از قبل استفاده می کرد حال روز جسمانی این زندانی به شدت رو به وخامت رفت و روز شنبه برای دومین بار از زمان آغاز حبس این زندانی سیاسی را به جای انتقال به بیمارستان به تیمارستان امین آباد منتقل کردند. در حال حاضر خانواده این زندانی عقیدتی اجازه ملاقات با وی را در این مرکز درمانی ندارند. این زندانی سیاسی از حق تماس تلفنی با خانواده اش هم محروم مانده است.”

این درویش گنابادی، در تاریخ ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، در اعتراض به محرومیت از حق دسترسی به خدمات پزشکی و سایر حقوق شهروندی اش اعلام اعتصاب غذا کرده بود.

بهنام محجوبی، در تاریخ ۸ مهر ماه ۱۳۹۹، در اعتراض به فریب وی به قصد انتقال به بیمارستان و منتقل کردن این زندانی عقیدتی به تیمارستان امین آباد به جای مرکز درمانی مرتبط با بیماری وی اعلا اعتصاب غذا کرد و در تاریخ  ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۹، به زندان اوین بازگردانده شد. 

روز سه شنبه ۸ مهر ماه ۱۳۹۹، صالحه حسینی، همسر بهنام محجوبی با نگارش نامه ای سرگشاده به انتقال اجباری همسرش به بیمارستان امین آباد به جای انتقال به مرکز درمانی مرتبط با بیماری وی اعتراض کرد. 

بهنام محجوبی، در تاریخ ۶ مهر ماه ۱۳۹۹، بدون اطلاع خودش و با فریب از سوی مسئولان زندان اوین مبنی بر انتقال وی به مرکز درمانی مستقیماً به بیمارستان روانی امین آباد تهران منتقل شد. 

حقوق بشر در ایران، در تاریخ ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۹، با انتشار گزارشی، محرومیت این درویش گنابادی از حق درمان و وضعیت جسمانی وی را اطلاع رسانی کرده بود. 

این درویش گنابادی، پیش از این نیز در تاریخ ۹ مرداد ماه ۱۳۹۹, در اعتراض به محرومیت از حق درمان و ممانعت مسئولان زندان اوین از دسترسی وی به داروهای بیماریش اعتصاب غذا کرد و در تاریخ ۱۱ مرداد ماه ۱۳۹۹,  با وعده مسئولان مبنی بر پیگیری خواسته هایش به اعتصاب غذای خود پایان داد. 

بهنام محجوبی نظام آبادی، در تاریخ ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۹, به همراه تنی چند از زندانیان سیاسی در اعتراض به وضعیت وخیم زندانیان سیاسی در اندرزگاههای زندان اوین اعلام اعتصاب غذا کردند اما چندی بعد در پی عود کردن بیماری اعصاب و روان وی و نیاز این زندانی سیاسی به استفاده از دارو به اعتصاب غذای خود پایان داد. 

در تاریخ ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۹, شعبه اجرای احکام کیفری دادسرای امنیت زندان اوین با صدور و ارسال احضاریه ای بهنام نظام آبادی محجوبی را برای تحمل حبس تعزیری ۲ ساله اش به زندان اوین فراخواند و این درویش گنابادی از تاریخ ۳۱ خرداد ماه سالجاری در حالی تحمل دوران محکومیت خود است. 

اعمال فشار و سرکوب اقلیتهای مذهبی « دراویش گنابادی »، ناقض ماده ۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ و ۱۹ این سند معتبر بین المللی است. 

همچنین در ماده ۱۸ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت به رعایت حقوق شهروندی افراد در اجرای مناسک مذهبی و بیان عقاید و دیدگاههای مذهبی و سایر امور مرتبط با مسائل عقیدتی افراد بدون هیچگونه ترس تاکید شده است. 

محرومیت افراد از دسترسی به خدمات پزشکی و سایر امکانات مرتبط با بهداشت و درمان ناقض ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر است که از با عنوان مصداقی از شکنجه یاد می شود. 

برچسب هازندان اوینحقوق اقلیتهای مذهبی در ایرانسرکوب دراویشدراویش بازداشت شدهسرکوب اقلیتهای مذهبیمحرومیت از حقوق شهروندی اقلیتهای مذهبیزندانیان زندان اویندراویش گنابادی در جمهوری اسلامیحق درمان بیماری زندانیانحق درمان زندانیان سیاسی در ایرانمحرومیت از حق درمان بهنام محجوبیاقلیتهای مذهبیمحرومیت از حق درمانسرکوب دراویش گنابادیاقلیتهای قومی در ایراندرائیش گنابادی در ایراندراویش گنابادی در ایراناقلیتهای مذهبی در جمهوری اسلامیسرکوب اقلیتهای مذهبی در جمهوری اسلامیحق درمان بیماریبهنام محجوبی اعتصاب غذادراویش گنابادیقطب دراویش گنابادیتبعیض بر اقلیتهای مذهبی در ایراندراویش طریقت نعمت اللهیتحصیل اقلیتهای مذهبیحقوق شهروندی اقلیتهای مذهبی در ایرانبهنام محجوبیبهنام محجوبی بیماریبازداشت دراویشنمایندگان اقلیتهای مذهبی در مجلسسرکوب زندانیان سیاسی در ایرانزنان دراویشحقوق شهروندی درایرانحقوق بشر درایراناقلیتهای دینی در ایرانسرکوب پیروان آئین دراویشاعتصاب غذای بهنام نظام آبادیبیماری بهنام محجوبیاقلیتهای مذهبی در ایراندراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادیدراویشدراویش طریقت نعمت الهینقض حقوق اقلیتهای مذهبی در ایرانپیروان دراویش گنابادی در ایرانزندانیان محروم از حق درماناعتصاب غذای بهنام محجوبیبهنام محجوبی درویش گنابادیدراویش طریقت نعمت اللهی گنابادینمایندگان اقلیتهای مذهبی در ایرانبهنام نظام آبادیدراویش در ایرانبیماری اعصاب و روانحق درمان زندانیحق درمان زندانیانحق درمان شهروندانزندانی عقیدتی بهنام نظام آبادیبهنام محجوبی نظام آبادیسرکوب اقلیتهای مذهبی در ایرانتبعیض بر اقلیتهای مذهبیبهنام نظام‌آبادیاندرزگاه ۸ زندان اوینحق درمانحقوق اقلیتهای مذهبیمحرمیت از حق درمان زندانیان در ایرانزندان اوین بند زنانحق درمان زنداندرویش گنابادی بهنام محجوبیمحرومیت از حق درمان زندانیسرکوب دراویش در ایراناخبار سرکوب دراویشدراویش طریقت نعمت الهی گنابادیسرکوب دراویش گنابادی در ایرانحق درمان زندانیان در ایرانزندانیان سیاسی زندان اوینپیروان آیین دراویش در ایراننقض حقوق شهروندی اقلیتهای مذهبیتیمارستان امین آباد

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: