•                  
شنبه , ۰۳ آبان , ۱۳۹۹
شنبه, اکتبر 24

پرونده سازی و تفهیم اتهام جدید به رضا محمد حسینی، زندانی سیاسی

0
102

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۷ مهر ماه ۱۳۹۹، رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی محبوس در اندرزگاه ۴ سالن ۱۰ زندان رجائی شهر کرج در پرونده ای جدید پس از انتقال به دادسرای زندان اوین تفهیم اتهام شد. 

به گزارش حقوق بشردر ایران، روز یکشنبه ۶ مهر ماه ۱۳۹۹، رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی محبوس در اندرزگاه ۴ سالن ۱۰ زندان رجائی شهر کرج پس از انتقال به شعبه ۲ بازپرسی دادسرای زندان اوین در پرونده ای جدید با اتهام توهین به مامور حین انجام وظیفه تفهیم اتهام شد. این زندانی سیاسی اخیرا نیز در پرونده ای دیگر محاکمه و در انتظار ابلاغ حکم در آن پرونده است. رضا محمدحسینی، در حال تحمل حبس تعزیری ۷ سال و ۶ ماه خود از بابت اتهام اجتماع و تبانی در پرونده اول خود است.

به نقل از یک منبع نزدیک به رضا محمدحسینی در گفتگو با حقوق بشر در ایران: “این پرونده مربوط به درگیری لفظی است که رضا محمد حسینی با محمد نجفی، شهردار سابق تهران در زندان اوین پیدا کرد و در پی ورود یکی از ماموران زندان برای حمایت از نجفی به میانه این درگیری رضا محمد حسینی با آن مامور مشاجره لفظی پیدا کرده بود که متاسفانه با پرونده سازی مواجه شد.”

این زندانی سیاسی در تاریخ ۲۲ شهریور ماه ۱۳۹۹، از بابت پرونده جدید خود با اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام، توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مظلوم محاکمه شد.

رضا محمدحسینی، در تاریخ ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۹، بدون اطلاع قبلی از اندرزگاه ۴ سالن ۴ زندان اوین به سلول انفرادی در زندان رجائی شهر کرج منتقل شد. این انتقال در حالی صورت گرفته بود که هیچ فردی از مکان نگهداری این زندانی سیاسی اطلاعی نداشت و در تاریخ ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۹، از سلول انفرادی زندان رجائی شهر کرج به اندرزگاه ۴ این زندان منتقل شد. 

این زندانی سیاسی، در تاریخ ۵ بهمن ماه ۱۳۹۸, توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست محمد مقیسه از بابت اتهامات اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور, توهین به رهبری, تمرد از دستور ماموران در حین انجام وظیفه, خروج غیرقانونی از کشور و ورود غیرقانونی به کشور در مجموع به تحمل ۱۶ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد و این حکم عینا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران تائید شد. 

 رضا محمدحسینی، طی ۲ نوبت در تیر ماه و آذر ماه ۱۳۹۸, اعلام اعتصاب غذا کرده بود و در ادامه با دوختن لبهای خود اعتراضش را نسبت به تداوم بازداشت و بلاتکلیفی اش اعلام کرده بود که در پی اعمال فشار مسئولان زندان لبهای دوخته شده وی باز شد. در تاریخ ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۸, رضا محمدحسینی, در نود و هفتمین روز از اعتصاب غذای خود در پی وعده مساعدت و پیگیری از سوی مسئولان زندان اوین همزمان با انتقال وی از بند قرنطینه به اندرزگاه ۴ سالن ۳ این زندان اعتصاب غذای خود را از خشک به تَر تبدیل کرد. 

زندانیان سیاسی در زندانهای ایران با کلکسیونی از  موارد گسترده نقض حقوق بشر دست و پنجه نرم میکنند. از یک سو محرومیت آنها از حق دادرسی عادلانه که ناقض ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر است و از سوی دیگر محرومیت آنها از حق درمان که متاسفانه مسئولان قضائی و امنیتی در زندانهای ایران از این مسئله بعنوان اهرم فشار در جهت تفهیم نظریات و یا اتهامات وارده بر زندانیان سیاسی و عقیدتی استفاده می کنند. 

برچسب هامحمود حاج مرادیمحمودحاج مرادینامه رضا محمدحسینینامه رضامحمدحسینیانتقال رضا محمدحسینیاخبار زندانیان سیاسیاخبار زندانیان عقیدتیاعتصاب غذای رضا محمدحسینیبازپرس محمود حاج مرادیتوهین به مامورانتوهین به ماموران در حین انجام وظیفهحق درمان زندانیان در ایرانحقوق بشر زندانیان سیاسیحاج مرادیحبس تعزیری زندانیان سیاسیرضا محمد حسینیرضا محمدحسینیرضا محمدحسینی زندانی سیاسیرضامحمد حسینی زندانی سیاسیرضامحمدحسینیرضامحمدحسینی زندانی سیاسیزندان رجائیزندان رجائی شهرزندان رجائی شهر کرجزندان رجائی شهر در کرجزندان رجائی شهر در ایرانزندانیزندانی سیاسیزندانی سیاسی در ایرانزندانی سیاسی رضا محمدحسینیزندانی سیاسی رضامحمدحسینیزندانی سیاسی زندانی عقیدتیزندانی عقیدتیزندانیان سیاسیزندانیان سیاسی و عقیدتیزندانیان سیاسی در ایرانزندانیان سیاسی در جمهوری اسلامیزندانیان سیاسی زندان مرکزی ارومیهزندانیان سیاسی زندان اوینسرکوب زندانیان در ایرانسرکوب زندانیان سیاسیسرکوب زندانیان سیاسی در ایرانشعبه ۲بازپرسی دادسرای امنیتشعبه دو بازپرسی دادسرای امنیتشعبه دوم بازپرسیشعبه2بازپرسی دادسرای امنیت تهرانشعبه۲بازپرسی دادسرای امنیت تهران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: