•                    
  •                  
دوشنبه , ۰۴ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, سپتامبر 26

امین سیبر, فعال کارگری محبوس در زندان کرمانشاه بطور مشروط آزاد شد

0
543

حقوق بشر در ایران – روز پنجشنبه ۲۲ اسفند ماه ۱۳۹۸, امین سیبر, فعال کارگری و زندانی سیاسی محبوس در زندان دیزل آباد کرمانشاه بطور مشروط از این زندان آزاد شد. این فعال کارگری به تحمل ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان, روز پنجشنبه ۲۲ اسفند ماه ۱۳۹۸, امین سیبر, فعال کارگری محبوس در زندان مرکزی کرمانشاه که در حال تحمل ۳ ماه حبس تعزیری خود بود بطور مشروط از این زندان آزاد شد. 

لازم به ذکر است, این فعال کارگری در تاریخ ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۸, جهت سپری کردن دوران محکومیت حبس ۳ ماهه خود بازداشت و به زندان مرکزی کرمانشاه منتقل شده بود. 

این شهروند اهل استان کرمانشاه, در تاریخ ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۸, از سوی دادگاه انقلاب این شهرستان از بابت اتهام “تشویش اذهان عمومی از طریق تحریک شهروندان به برگزاری تجمعات اعتراضی” در عین اینکه از حق دسترسی به وکیل محروم مانده بود به تحمل ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. 

 امین سیبر, فعال کارگری, در تاریخ , در تاریخ ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶, توسط نیروهای امنیتی در کرمانشاه بازداشت شده بود و پس از اتمام مراحل بازجوئی و تکمیل پرونده جهت ارجاع به دادگاه در تاریخ ۱۳ اسفند ماه همان سال با تودیع قرار وثیقه و بطور موقت تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شد. 

در زمان بازداشت نیروهای امنیتی اتهامات مطروحه علیه امین سیبر را ” برگزاری تجمعات کارگری” و “تحریک کارگران شهرداری به اعتصاب” عنوان کرده بودند. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.