•                    
  •                  
جمعه , ۱۵ مهر , ۱۴۰۱
جمعه, اکتبر 7

نامه نمایندگان زن مجلس به لاریجانی؛ کودک آزاری‌ها در حال افزایش است

0
383

۳۵معصومه آقاپور علیشاهی عضو فراکسیون زنان مجلس با انتقاد از اینکه کودک آزاری‌ها در حال افزایش است از ارسال نامه به لاریجانی رئیس مجلس برای تسریع در روند بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان خبر داد.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از خبرگزاری فارس ،  نماینده مردم شبستر معصومه آقاپور علیشاهی در مورد ارسال نامه برخی از نمایندگان زن مجلس به دکتر لاریجانی برای تسریع در روند بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان، اظهار داشت: “در این نامه از رییس مجلس شورای اسلامی درخواست کردیم لایحه حمایت از کودکان با قید فوریت بررسی و در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گیرد”. نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه کودک آزاری ها در کشور در حال افزایش است، افزود: “در دستگاه قضا قوانینی برای حمایت از کودکان وجود دارد اما

به تصویب قوانین کشوری نیز نیاز داریم تا دستگاه قضا بتواند به آنها استناد کند”.

وی با بیان اینکه کودک آزاری‌ها در فضای مجازی نمود بیشتری دارد، گفت: “افزایش کودک آزاری ها شایسته و برازنده جمهوری اسلامی ایران نیست و با قوانین فعلی نمی توان با عوامل کودک آزاری‌ها برخورد کرد بنابراین نیاز است لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان هر چه سریع تر بررسی و تصویب شود تا موارد کودک آزاری کاهش یابد”.

عضو فراکسیون زنان مجلس تصریح کرد: “در برخی موارد خلاء قانونی موجب شده اجرای حکم مرتکبین به کودک آزاری با وقفه انجام و به صورت طولانی مدت به جرائم آنها رسیدگی شود”.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.