•                  
جمعه , ۲۶ دی , ۱۳۹۹
جمعه, ژانویه 15

صدور احکام افساد فی الارض برای ۸ تَن از بازداشت شدگان اعتراضات دی ۱۳۹۶ و آبان ۱۳۹۸

0
174

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۷ تیر ماه ۱۳۹۹, در جریان اعتراضات دی ماه ۱۳۹۶ و آبان ماه ۱۳۹۸ دستکم برای ۸ تن از شهروندان معترض بازداشت شده در اصفهان احکامی از قبیل افساد فی الارض که می تواند مجازات اعدام در پی داشته باشد صادر شده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از فارس, روز جمعه ۶تیر ماه ۱۳۹۹, محمدرضا حبیبی, رئیس کل دادگستری استان اصفهان از تفهیم اتهام و صدور احکامی از قبیل افساد فی الارض برای ۸ تن از شهروندان بازداشت شده در جریان اعتراضات دی ماه ۱۳۹۶ و آبان ماه ۱۳۹۸ خبر داد و تهدید کرد که در صورت تکرار این اعتراضات نیروهای امنیتی و دستگاه قضائی به شدت شهروندان معترض را سرکوب خواهند کرد. 

رئیس کل دادگستری استان اصفهان که در جریان نماز جمعه اصفهان سخن می گفت ضمن اعلام صدور احکام قطعی برای ۸ تن از بازداشت شدگان در اعتراضات دی ماه ۱۳۹۶ و آبان ماه ۱۳۹۸ با اتهام افساد فی الارض ادعا کرد که این افراد از اعضای سازمان مجاهدین خلق و یا سایر گروههای مخالف جمهوری اسلامی هستند. 

صدور احکام اعدام برای ۸ نفر از شهروندان بازداشت شده در جریان اعتراضات دی ماه ۱۳۹۶ و آبان ماه ۱۳۹۸ در حالی تائید شده که حقوق بشر در ایران, در تاریخ ۴ تیر ماه ۱۳۹۹, از تائید احکام اعدام امیرحسین مرادی, محمد رجبی و سعید تمجیدی, سه نفر از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸ خبر داد. 

در تاریخ ۱۳ اسفند ماه ۱۳۹۸, در ادامه تحقیقات گسترده سازمان عفو بین الملل کشته شدن دستکم ۲۳ کودک در جریان تجمعات اعتراضی آبان ماه ۱۳۹۸ تائید شد. این سازمان بین المللی مدافع حقوق بشر در این گزارش از مسئولان امنیتی و قضائی جمهوری اسلامی خواسته تا نسبت به چرائی کشتن این شهروندان که افرادی غیرمسلح و از رهگذران کوچه و خیابان بودند پاسخگو باشد. 

حقوق بشر در ایران, از اولین روز این اعتراضات از طریق انتشار فیلمهای کوتاه دریافتی در کانال تلگرام و در قالب گزارشهای جداگانه ای خبری به تفسیر اخباری را از چگونگی روند این تجمعات اعتراضی مدنی در شهرهای مختلف کشور منتشر کرد. 

همچنین حقوق بشر در ایران با ارائه ۶ گزارش بصورت جداگانه و در تاریخ های مختلف از زمان آغاز این دور از تجمعات اعتراضی اسامی کشته شدگان را اطلاع رسانی کرده است. نکته حائز اهمیت این است که با توجه به عدم شفافیت در گردش آزاد اطلاعات در ایران و سرکوب گسترده آزادی بیان و قطع شدن اینترنت, محیط امنیتی حاکم بر کشور یقینا تعداد شهروندان کشته شده در این دور از تجمعات اعتراضی به مراتب بیش از این ارقام میباشد.

همچنین با توجه به تائید سازمان عفو بین الملل, در جریان این تجمعات اعتراضی بیش از۳۰۰ نفر از شهروندان در شهرهای مختلف کشور در پی شلیک مستقیم ماموران امنیتی کشته شدند. همچنین گزارشهای بسیاری از آمار بالای افرا زخمی شده در شهرها و مناطق گوناگون کشور توسط ماموران امنیتی و انتظامی در گزارش سازمان عفو بین الملل مورد تائید قرار گرفت. 

“ابراهیم رئیسی”, رئیس قوه قضائیه, در تاریخ ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۸,  با حضور در جلسه شورای عالی حقوق بشر در جمهوری اسلامی که با حضور “علی شمخانی” و “غلامحسین محسنی اژه ای” دو تن دیگر از اعضای ارشد در قوه قضائیه و شورای عالی امنیتی ملی جمهوری اسلامی برگزار شده بود از حکومت جمهوری اسلامی با عنوان حکومتی یاد کرد که در ریشه و بطن ساختاری برابری کامل با اصول حقوق بشر دارد!

برچسب هامحمدرضا حبیبیمحمدرضاحبیبیمطالبات مدنی شهروندان در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایرانکشته شدگان اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸آبان 1398آبان ماه 1398آبان ماه ۱۳۹۸آبان ماه ۳۹۸آبان ماه سال ۱۳۹۸آبان ماه۱۳۹۸آبان ۱۳۹۸آبان سال ۱۳۹۸آبانماه ۱۳۹۸آبانماه سالآبانماه سال ۱۳۹۸آبانماه۱۳۹۸آبان۱۳۹۸افساد فی الارضافساد فی‌الارضاتهام افساد فی الارضاستان اصفهاناعتراضات آباناعتراضات آبان ماه 1398اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸اعتراضات آبان ماه سال ۱۳۹۸اعتراضات آبان ۱۳۹۸اعتراضات آبان آبان ماه سال ۱۳۹۸اعتراضات آبان در سال ۱۳۹۸اعتراضات آبانماه سال ۱۳۹۸اعتراضات دی ماهاعتراضات دی ماه 1396اعتراضات دی ماه ۱۳۹۶اعتراضات دیماه ۱۳۹۶اعتراضات سرکوباعتراضات سراسری دی ماه ۱۳۹۶بازداشت شدگان اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸بازداشت شدگان اعتراضات دی ماه ۱۳۹۶بازداشت شدگان تجمعات اعتراضی دی ماه ۱۳۹۶تجمعات اعتراضی دی ماه ۱۳۹۶تجمعات دی ماه ۱۳۹۶تظاهراتتظاهرات گرانی بنزینتظاهرات آبانتظاهرات آبان مان ۱۳۹۸تظاهرات آبان ماه ۱۳۹۸تظاهرات آبان ماه ۱۳۹۸ در ایرانتظاهرات آبان ماه سالتظاهرات آبان ماه سال ۱۳۹۸تظاهرات آبان ۱۳۹۸تظاهرات آبانماه سال ۱۳۹۸تظاهرات اعتراضتظاهرات اعتراض آمیزتظاهرات اعتراضیتظاهرات اعتراضی آبان ماهتظاهرات اعتراضی آبان ماه ۱۳۹۸تظاهرات اعتراضی آبان ماه سال ۱۳۹۸تظاهرات اعتراضی آبان ۱۳۹۸تظاهرات اعتراضی آبانماه ۳۹۸تظاهرات اعتراضی به گرانی بنزینتظاهرات اعتراضی دی ماه ۱۳۹۶تظاهرات اعتراضی در ایرانتظاهرات اعتراضی شهروندان در ایرانتظاهرات به گرانی قیمتها در ایرانتظاهرات به افزایش قیمت بنزینتظاهرات به افزایش قیمت سوختتظاهرات دی ماه ۱۳۹۶تظاهرات در اعتراض به گرانی بنزینتظاهرات شهروندان در ایرانتظاهزاتحقوق بشر در ایراندی ماهدی ماه ۱۳۹۶رئیس دادگستری استان اصفهانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب اعتراضات مدنی در ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانسرکوب تظاهرات اعتراضی در ایرانصدور احکامصدور احکام اعدامصدور احکام حبس تعزیریصدور حکم اعدامصدور حکم حبس تعزیری

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: