•                  
یک شنبه , ۰۶ مهر , ۱۳۹۹
دوشنبه, سپتامبر 28

آزادی نسیم صادقی فعال ترک آذری با قرار وثیقه

0
209

نسیم صادقی.jpgنسیم صادقی فعال ترک(آذری) اهل تبریز ،که در تاریخ ۲۹ مهر ماه توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت شده بود, روز گذشته با قرار وثیقه به صورت موقت تا زمان برگزاری دادگاه و تکمیل مراحل دادرسی از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.
به گزارش حقوق بشر در ایران, نسیم صادقی فعال ترک(آذری) که در تاریخ ۲۹ مهرماه توسط نیروهای اطلاعات سپاه در تبریز بازداشت و سپس به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در این شهر منتقل شده بود و روز دوشنبه ۷ آبان‌ماه ۱۳۹۷ این فعال ترک (آذربایجانی) از بازداشتگاه اطلاعات سپاه علی رغم صدور قرار وثیقه و تامین آن توسط خانواده خانم صادقی به زندان تبریز منتقل شده بود روز گذشته, ۹ آبان باقرار وثیقه تا زمان برگزرای دادگاه از زندان مرکزی تبریز آزاد شد. لازم به ذکراست که نسیم صادقی پیش از انتقال از بازداشتگاه امنیتی به زندان تبریز، توسط شعبه ۱۹ بازپرسی دادیاری عمومی و انقلاب شهید بهشتی تبریز با عناوین “تبلیغ علیه نظام از طریق فعالیت خبری در فضای مجازی علیه نظام”تفهیم اتهام شده و پس از افزایش قرار وثیقه وی به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان با با ممانعت از آزادی با قرار وثیقه توسط اطلاعات سپاه به زندان تبریز منتقل شده بود.

همچنین این فعال ترک(آذری) پس از انتقال به زندان تبریز مورخ ۸ آبان ماه طی تماس تلفنی با خانواده اش گفته بود که توسط نیروهای امنیتی در زمان بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و وی را تهدید کرده‌اند که در صورت نپذیرفتن اتهامات، فرزند وی و خواهرزاده‌اش را نیز بازداشت خواهند کرد.

سرکوب آزادی بیان از جمله اتهاماتی است که فعال مدنی و فعالان ترک زبان در مضن آن قرار میگیرند. در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر به صراحت از برخورداری افراد از حق آزادی بیان در بیان عقاید و نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی خود تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: