•                  
سه شنبه , ۲۵ مرداد , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, آگوست 16

محمود معصومی و الهام رسولی به تحمل ۱۳ سال حبس محکوم شدند

0
391

کدربه حکم قاضی مقیسه رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران، محمود معصومی و الهام رسولی باغی، دو کنشگر مدنی ساکن تهران به دلیل حضور در تجمعات اعتراضی، ارتباط با خانواده های زندانیان بازداشت شده، توهین به رهبری به ترتیب به ۱۲ و ۱ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، محمود معصومی و الهام رسولی باغی در یک پرونده مشترک به حکم دادگاه انقلاب تهران به ترتیب به تحمل ۱۲ و ۱ سال حبس تغزیری محکوم شدند. این دو کنشگر مدنی در تجمعی در اعتراض به فساد اداری در ایران در مقابل ساختمان لاستیک دنا در تهران مورخ ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ بازداشت شده بودند. قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران این دو شهروند را مورد بازجویی قرار داد. با پایان دوره تحقیق، مورخ ۲۴ خردادماه همان سال با قید وثیقه این دو شهروند تهرانی آزاد شدند .

روز ۱۰ تیرماه سال جاری دادگاه رسیدگی به اتهامات محمود معصومی و الهام رسولی در محل شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه با حضور متهمان و پیام درخشانی، وکیل خانم رسولی برگزار شد.

قاضی مقیسه با پایان رسیدگی جلسه هر دو متهم را مجرم شناخت و حکم به محکومیت آنان صادر کرد.

در گزدش کار این پرونده در خصوص محمود معصومی عینا آمده است “بر اساس گزارش قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران، نامبرده از سال ۹۴ با حضور در اجتماعات غیرقانونی مراسم مربوط به معدومین (اعدام شدگان) با افرادی از فتنه گران ارتباط برقرار می نماید و اقدام به راه اندازی گروه در جهت حضور در تجمعات غیرقانونی و شعارنویسی علیه نظام نموده و حضور در تجمعات و اقدام در جهت راه اندازی تجمعات غیرقانونی را ناشی از احساس مسئولیت خود در قبال معدومین و خانواده های آنان می داند.”

در جای دیگری از همین گردش کار اشاره شده است “در دفاع از محکومین فتنه اقدام به صدور بیانیه و نامه نویسی می نماید. اقدام به شعارنویسی علیه مقام معظم رهبری به دیوارهای شهر می نماید. اقدام به سوزاندن تصویر حضرت امام خمینی در منزل خود نموده و تصاویر آتش زدن عکس حضرت امام را در شبکه لاین نشر می دهد. در مخالفت با اعدام منافقین در سال ۶۰ به حضرت امام با الفاظ سخیف اهانت می نماید.”

در همین گردش کار در مورد مصادیق جرم برای خانم رسولی نیز اشاره شده “با عنایت به اقاریر صریح نامبرده مبنی بر حضور در تجمات غیرقانونی بر علیه نظام مقابل زندان اوین، دفتر مرکزی لاستیک دنا، دفتر وزارت در دفاع از محکومین فتنه و امضا بیانیه هایی در محکومیت نظام و در دفاع از فتنه گران دادگاه بزه انتسابی را محرز دانسته”

در نهایت قاضی مقیسه، محمود معصومی را در تمام موارد اتهامی اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرائم علیه امنیت ملی، فعالیت تبلیغی علیه نظام، توهین به مقدسات اسلام، اهانت به آیت الله خمینی، اهانت به ایت الله خامنه ای، اخلال در نظم و آسایش عمومی مجرم شناخت.

آقای معصومی به حکم شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب از بابت اجتماع و تبانی به تحمل ۵ سال حبس تعزیری، از بابت توهین به مقدسات اسلام به تحمل ۵ سال حبس تعزیری و از بابت توهین به رهبری به تحمل ۲ سال حبس تعزیری، مجموعا ۱۲ سال با احتساب ایام بازداشت محکوم شد.

خانم رسولی نیز از بابت فعالیت تبلیغی علیه نظام مجرم شناخته شده و به تحمل یک سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت محکوم شد.

مورخ ۱۰ مردادماه سال جاری حکم صادره به متهمان ابلاغ شد که آقای معصومی و خانم رسولی در مهلت مقرر قانونی به این حکم اعتراض کردند. در حال حاضر پرونده برای بررسی به دادگاه تجدیدنظر استان ارسال شده و منتظر تعیین شعبه است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: