•                  
یک شنبه , ۰۶ مهر , ۱۳۹۹
یکشنبه, سپتامبر 27

مصطفی دانشجو, وکیل دادگستری و از دراویش گنابادی, توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب محاکمه میشود.

0
261

مصطفی دانشجو .jpgدادگاه رسیدگی به اتهامات مصطفی دانشجو, وکیل دادگستری و از دراویش گنابادی محبوس که از تاریخ  ۱۷ تیرماه سالجاری با هجوم  توام به رعب و وحشت نیروهای امنیتی و در حضور خانواده آقای دانشجو اقدام به بازداشت ایشان نموده بودند و ایشان از زمان بازداشت تا به امروز بصورت بلاتکلیف و محروم از رسیدگی پزشکی در زندان اوین بسر میبرد در تاریخ ۱۵ آبان ماه سالجاری در محل شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از مجذوبان نور، دادگاه رسیدگی به اتهامات مصطفی دانشجو از وکلای دادگستری محروم از حق وکالت و همچنین دانشجوی اخراجی کارشناسی ارشد حقوق و از مدیران وبسایت مجذوبان نور در تاریخ ۱۵ آبان ماه سالجاری در محل شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است که علی شریف‌زاده وکیل مدافع مصطفی دانشجو در صفحه اینستاگرام خود با انتشار ابلاغیه دادگستری، از برگزاری جلسه دادگاه این فعال حقوق درویشان گنابادی محبوس در زندان اوین خبر داده است. به گفته‌ی شریف‌زاده، آقای دانشجو روز ۱۵ آبان در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه محاکمه خواهد شد. علی شریف‌زاده وکیل مصطفی دانشجو پیش تر در روز سه‌شنبه ۱۰ مهرماه، طی یادداشتی درخصوص تمدید قرار بازداشت مصطفی دانشجو نوشته بود: “در شعبه ۲۸ دادگاه احضاریه .jpgانقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه رسما وکالت پرونده مصطفی دانشجو را به عهده گرفتم. علیرغم بیماری شدید قلبی و ریوی مصطفی دانشجو با درخواست وی مبنی بر تقلیل یا تبدیل قرار بازداشت موقت به وثیقه به واسطه شرایط جسمانی ایشان بود از طرف قاضی مقیسه مورد پذیرش واقع نشد و قرار بازداشت موقت ایشان تمدید شد”.

این وکیل زندانی که شامگاه ۱۷ تیر در خانه مادرش با دستور بازپرس هادی‌پور از شعبه سوم دادسرای امنیت (شهید مقدس) توسط هفت مأمور مسلح بازداشت و پس از ۴۵ روز نگهداری در سلول انفرادی ۲۰۹ بازداشتگاه وزارت اطلاعات به قرنطینه اوین و از آنجا به بند ۴ که مخصوص نگهداری مجرمان مالی و اقتصادی است، منتقل شد.

در اثر حمله‌ی شبانه‌ی مأموران برای دستگیری این فعال حقوق درویشان گنابادی، مادر سالخورده، همسر و دختر خردسال آقای دانشجو بدیل شوک ناشی از این عمل نیروهای امنیتی به اورژانس بیمارستان منتقل شده‌اند.

مصطفی دانشجو در اردیبهشت ماه سال۱۳۹۰ نیز با حکم هفت ماه حبس تعزیری راهی زندان ساری شد که در مدت تحمل این حکم با تشکیل پرونده جدیدی به زندان اوین منتقل و به سه سال و شش ماه حبس دیگر محکوم شد.

این وکیل و فعال حقوق دراویش گنابادی که بیش از ۴ سال در زندان‌های اوین و ساری محبوس بود، در روزدوشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ با پایان یافتن مدت محکومیتش از زندان اوین آزاد شد.

لازم به توضیح است، حراست کل دانشگاه آزاد در اردیبهشت ماه سال گذشته طی نامه‌ای از ادامه‌ی تحصیلات مصطفی دانشجو، در رشته حقوق جزا و جرم‌شناسی جلو گیری کرده و همچنین پروانه وکالت این وکیل دادگستری نیز در جریان دفاع از حقوق دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادی با گزارش نهادهاى امنیتی لغو شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: