•                  
چهارشنبه , ۳۱ شهریور , ۱۴۰۰
پنج‌شنبه, سپتامبر 23

بهنام محجوبی، زندانی عقیدتی از تیمارستان به زندان اوین منتقل شد

0
304

حقوق بشر در ایرانامروز دوشنبه ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۹، بهنام محجوبی نظام آبادی، درویش گنابادی و زندانی عقیدتی از تیمارستان امین آباد به زندان اوین بازگردانده شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، ساعت ۶ عصر امروز دوشنبه ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۹، بهنام محجوبی نظام آبادی، درویش گنابادی و زندانی عقیدتی محبوس در اندرزگاه ۸ سالن ۹ زندان اوین که از ۲ روز پیش بدون اطلاع قبلی به تیمارستان امین آباد منتقل شده بود به زندان اوین بازگردانده شد. محجوبی، از بیماری  بیماری مغز و اعصاب « پانیک اعصاب »، در رنج است و از دسترسی به داروهایی که پیش از آغاز دوران حبس استفاده می کرده محروم و بیماری وی اوت کرده است. این زندانی عقیدتی در حالی تحمل حبس تعزیری ۲ ساله خود است. 

به نقل از یک منبع نزدیک به بهنام محجوبی در گفتگو با حقوق بشر در ایران: “حدود ساعت ۶ عصر امروز خانواده متوجه شدند که بهنام محجوبی را از تیمارستان امین آباد به اندرزگاه سالن ۹ زندان اوین بازگرداندند اما خانواده این درویش گنابادی از وضعیت جسمانی و سلامت وی بی خبر هستند. چرا که از زمانی که بهنام محجوبی به تیمارستان امین آباد منتقل شد از حق ملاقات و تماس با خانواده اش محروم بوده است. نهایتا امروز پس از بازگرداندن بهنام محجوبی به زندان اوین به اعتصاب غذای خود پایان داد.”

امروز دوشنبه ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۹، هم این منبع مطلع در حال که بهنام محجوبی در تیمارستان امین آباد بسر می برد به حقوق بشر در ایران اعلام کرد: “از زمانی که بهنام برای سپری کردن به زندان اوین منتقل شده به علت ممانعت مسئولان قضائی و امنیتی از دسترسی وی به داروهایی که از قبل استفاده می کرد حال روز جسمانی این زندانی به شدت رو به وخامت رفت و روز شنبه برای دومین بار از زمان آغاز حبس این زندانی سیاسی را به جای انتقال به بیمارستان به تیمارستان امین آباد منتقل کردند.”

این درویش گنابادی، در تاریخ ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، در اعتراض به محرومیت از حق دسترسی به خدمات پزشکی و سایر حقوق شهروندی اش اعلام اعتصاب غذا کرده بود.

بهنام محجوبی، در تاریخ ۸ مهر ماه ۱۳۹۹، در اعتراض به فریب وی به قصد انتقال به بیمارستان و منتقل کردن این زندانی عقیدتی به تیمارستان امین آباد به جای مرکز درمانی مرتبط با بیماری وی اعلا اعتصاب غذا کرد و در تاریخ  ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۹، به زندان اوین بازگردانده شد. 

روز سه شنبه ۸ مهر ماه ۱۳۹۹، صالحه حسینی، همسر بهنام محجوبی با نگارش نامه ای سرگشاده به انتقال اجباری همسرش به بیمارستان امین آباد به جای انتقال به مرکز درمانی مرتبط با بیماری وی اعتراض کرد. 

بهنام محجوبی، در تاریخ ۶ مهر ماه ۱۳۹۹، بدون اطلاع خودش و با فریب از سوی مسئولان زندان اوین مبنی بر انتقال وی به مرکز درمانی مستقیماً به بیمارستان روانی امین آباد تهران منتقل شد. 

حقوق بشر در ایران، در تاریخ ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۹، با انتشار گزارشی، محرومیت این درویش گنابادی از حق درمان و وضعیت جسمانی وی را اطلاع رسانی کرده بود. 

این درویش گنابادی، پیش از این نیز در تاریخ ۹ مرداد ماه ۱۳۹۹, در اعتراض به محرومیت از حق درمان و ممانعت مسئولان زندان اوین از دسترسی وی به داروهای بیماریش اعتصاب غذا کرد و در تاریخ ۱۱ مرداد ماه ۱۳۹۹,  با وعده مسئولان مبنی بر پیگیری خواسته هایش به اعتصاب غذای خود پایان داد. 

بهنام محجوبی نظام آبادی، در تاریخ ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۹, به همراه تنی چند از زندانیان سیاسی در اعتراض به وضعیت وخیم زندانیان سیاسی در اندرزگاههای زندان اوین اعلام اعتصاب غذا کردند اما چندی بعد در پی عود کردن بیماری اعصاب و روان وی و نیاز این زندانی سیاسی به استفاده از دارو به اعتصاب غذای خود پایان داد. 

در تاریخ ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۹, شعبه اجرای احکام کیفری دادسرای امنیت زندان اوین با صدور و ارسال احضاریه ای بهنام نظام آبادی محجوبی را برای تحمل حبس تعزیری ۲ ساله اش به زندان اوین فراخواند و این درویش گنابادی از تاریخ ۳۱ خرداد ماه سالجاری در حالی تحمل دوران محکومیت خود است. 

اعمال فشار و سرکوب اقلیتهای مذهبی « دراویش گنابادی »، ناقض ماده ۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ و ۱۹ این سند معتبر بین المللی است. 

همچنین در ماده ۱۸ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت به رعایت حقوق شهروندی افراد در اجرای مناسک مذهبی و بیان عقاید و دیدگاههای مذهبی و سایر امور مرتبط با مسائل عقیدتی افراد بدون هیچگونه ترس تاکید شده است. 

محرومیت افراد از دسترسی به خدمات پزشکی و سایر امکانات مرتبط با بهداشت و درمان ناقض ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر است که از با عنوان مصداقی از شکنجه یاد می شود. 

برچسب هاقطب دراویش طریقت نعمت اللهی گنابادیقطب دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادیمحرمیت از حق درمان زندانیان در ایرانمحرومیت از حق درمانمحرومیت از حق درمان نسرین ستودهمحرومیت از حق درمان بهنام محجوبیمحرومیت از حق درمان زندانیمرکز درمانینقض حقوق پیروان سایر ادیان در ایرانوضعیت قضائی پیروان سایر ادیان در ایرانپیروان سایر ادیانپیروان سایر ادیان ایر انپیروان سایر ادیان در ایرانپیروان سایر ادیان در جمهوری اسلامیپیروان سایر دینها در ایرانپیروان سایر در ایراناقلیت درویش گنابادیاندرزگاه 8 زندان اویناندرزگاه هشت زندان اویناندرزگاه ۴ زندان اویناندرزگاه ۸ زندان اویناندرزگاه۴ زندان اویناندرزگاه۸ زندان اویناخبار پیروان سایر ادیاناعتصاب غذای بهنام محجوبیاعتصاب غذای بهنام نظام آبادیبهنام محجویی درویش گنابادیبهنام محجوبیبهنام محجوبی نظام آبادیبهنام محجوبی اعتصاب غذابهنام محجوبی بیماریبهنام محجوبی درویش گنابادیبهنام نظام آبادیبهنام نظام‌آبادیبیماری بهنام محجوبیبازجوئی از حمزه درویشتیمارستان امین آبادحق درمانحق درمان بیماریحق درمان بیماری زندانیانحق درمان زندانحق درمان زندانیحق درمان زندانیانحق درمان زندانیان در ایرانحق درمان زندانیان سیاسی در ایرانحق درمان شهروندانحقوق پیروان سایر ادیان در ایراندرویشدرویش گنابادیدرویش گنابادی بهنام محجوییدرویش گنابادی بهنام محجوبیدرویش گنابادی در ایراندرویش گنابادی زندانیدراویش طریقتدراویش طریقت نعمت اللهیدراویش طریقت نعمت اللهی گنابادیدراویش طریقت نعمت اللهی در ایراندراویش طریقت نعمت الهیدراویش طریقت نعمت الهی گنابادیدراویش طریقت نعمت الهی در ایراندراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادیزندانی عقیدتی بهنام نظام آبادیزندانیان محروم از حق درمانزندانیان سیاسیزندانیان سیاسی و عقیدتیزندانیان سیاسی در ایرانزندانیان سیاسی در جمهوری اسلامیزندانیان سیاسی زندان اوینسهیلا حجاب حق درمانسرکوب پیروان سایر ادیانسرکوب پیروان سایر ادیان در ایرانسرکوب پیروان سایر ادیان در جمهوری اسلامیسرکوب دراویش طریقت نعمت اللهی در ایرانشهروندان درویش گنابادی در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: