•                  
سه شنبه , ۰۳ خرداد , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, می 24

بهنام محجوبی، زندانی عقیدتی از تیمارستان به زندان اوین منتقل شد

0
390

حقوق بشر در ایرانامروز دوشنبه ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۹، بهنام محجوبی نظام آبادی، درویش گنابادی و زندانی عقیدتی از تیمارستان امین آباد به زندان اوین بازگردانده شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، ساعت ۶ عصر امروز دوشنبه ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۹، بهنام محجوبی نظام آبادی، درویش گنابادی و زندانی عقیدتی محبوس در اندرزگاه ۸ سالن ۹ زندان اوین که از ۲ روز پیش بدون اطلاع قبلی به تیمارستان امین آباد منتقل شده بود به زندان اوین بازگردانده شد. محجوبی، از بیماری  بیماری مغز و اعصاب « پانیک اعصاب »، در رنج است و از دسترسی به داروهایی که پیش از آغاز دوران حبس استفاده می کرده محروم و بیماری وی اوت کرده است. این زندانی عقیدتی در حالی تحمل حبس تعزیری ۲ ساله خود است. 

به نقل از یک منبع نزدیک به بهنام محجوبی در گفتگو با حقوق بشر در ایران: “حدود ساعت ۶ عصر امروز خانواده متوجه شدند که بهنام محجوبی را از تیمارستان امین آباد به اندرزگاه سالن ۹ زندان اوین بازگرداندند اما خانواده این درویش گنابادی از وضعیت جسمانی و سلامت وی بی خبر هستند. چرا که از زمانی که بهنام محجوبی به تیمارستان امین آباد منتقل شد از حق ملاقات و تماس با خانواده اش محروم بوده است. نهایتا امروز پس از بازگرداندن بهنام محجوبی به زندان اوین به اعتصاب غذای خود پایان داد.”

امروز دوشنبه ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۹، هم این منبع مطلع در حال که بهنام محجوبی در تیمارستان امین آباد بسر می برد به حقوق بشر در ایران اعلام کرد: “از زمانی که بهنام برای سپری کردن به زندان اوین منتقل شده به علت ممانعت مسئولان قضائی و امنیتی از دسترسی وی به داروهایی که از قبل استفاده می کرد حال روز جسمانی این زندانی به شدت رو به وخامت رفت و روز شنبه برای دومین بار از زمان آغاز حبس این زندانی سیاسی را به جای انتقال به بیمارستان به تیمارستان امین آباد منتقل کردند.”

این درویش گنابادی، در تاریخ ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، در اعتراض به محرومیت از حق دسترسی به خدمات پزشکی و سایر حقوق شهروندی اش اعلام اعتصاب غذا کرده بود.

بهنام محجوبی، در تاریخ ۸ مهر ماه ۱۳۹۹، در اعتراض به فریب وی به قصد انتقال به بیمارستان و منتقل کردن این زندانی عقیدتی به تیمارستان امین آباد به جای مرکز درمانی مرتبط با بیماری وی اعلا اعتصاب غذا کرد و در تاریخ  ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۹، به زندان اوین بازگردانده شد. 

روز سه شنبه ۸ مهر ماه ۱۳۹۹، صالحه حسینی، همسر بهنام محجوبی با نگارش نامه ای سرگشاده به انتقال اجباری همسرش به بیمارستان امین آباد به جای انتقال به مرکز درمانی مرتبط با بیماری وی اعتراض کرد. 

بهنام محجوبی، در تاریخ ۶ مهر ماه ۱۳۹۹، بدون اطلاع خودش و با فریب از سوی مسئولان زندان اوین مبنی بر انتقال وی به مرکز درمانی مستقیماً به بیمارستان روانی امین آباد تهران منتقل شد. 

حقوق بشر در ایران، در تاریخ ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۹، با انتشار گزارشی، محرومیت این درویش گنابادی از حق درمان و وضعیت جسمانی وی را اطلاع رسانی کرده بود. 

این درویش گنابادی، پیش از این نیز در تاریخ ۹ مرداد ماه ۱۳۹۹, در اعتراض به محرومیت از حق درمان و ممانعت مسئولان زندان اوین از دسترسی وی به داروهای بیماریش اعتصاب غذا کرد و در تاریخ ۱۱ مرداد ماه ۱۳۹۹,  با وعده مسئولان مبنی بر پیگیری خواسته هایش به اعتصاب غذای خود پایان داد. 

بهنام محجوبی نظام آبادی، در تاریخ ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۹, به همراه تنی چند از زندانیان سیاسی در اعتراض به وضعیت وخیم زندانیان سیاسی در اندرزگاههای زندان اوین اعلام اعتصاب غذا کردند اما چندی بعد در پی عود کردن بیماری اعصاب و روان وی و نیاز این زندانی سیاسی به استفاده از دارو به اعتصاب غذای خود پایان داد. 

در تاریخ ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۹, شعبه اجرای احکام کیفری دادسرای امنیت زندان اوین با صدور و ارسال احضاریه ای بهنام نظام آبادی محجوبی را برای تحمل حبس تعزیری ۲ ساله اش به زندان اوین فراخواند و این درویش گنابادی از تاریخ ۳۱ خرداد ماه سالجاری در حالی تحمل دوران محکومیت خود است. 

اعمال فشار و سرکوب اقلیتهای مذهبی « دراویش گنابادی »، ناقض ماده ۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ و ۱۹ این سند معتبر بین المللی است. 

همچنین در ماده ۱۸ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت به رعایت حقوق شهروندی افراد در اجرای مناسک مذهبی و بیان عقاید و دیدگاههای مذهبی و سایر امور مرتبط با مسائل عقیدتی افراد بدون هیچگونه ترس تاکید شده است. 

محرومیت افراد از دسترسی به خدمات پزشکی و سایر امکانات مرتبط با بهداشت و درمان ناقض ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر است که از با عنوان مصداقی از شکنجه یاد می شود. 

برچسب هازندانیان سیاسی و عقیدتیدرویشپیروان سایر ادیان در ایرانپیروان سایر ادیاندراویش طریقت نعمت اللهی گنابادیقطب دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادیمحرومیت از حق درمان زندانینقض حقوق پیروان سایر ادیان در ایرانحقوق پیروان سایر ادیان در ایرانزندانیان سیاسیوضعیت قضائی پیروان سایر ادیان در ایرانمحرومیت از حق درماندرویش گنابادیدراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادیسرکوب پیروان سایر ادیان در ایرانمرکز درمانیاخبار پیروان سایر ادیانبهنام نظام آبادیبهنام نظام‌آبادیقطب دراویش طریقت نعمت اللهی گنابادیدراویش طریقت نعمت الهیاندرزگاه ۸ زندان اویندراویش طریقت نعمت الهی گنابادیزندانیان سیاسی در ایرانحق درمانپیروان سایر در ایراندراویش طریقت نعمت اللهیسرکوب پیروان سایر ادیاناندرزگاه ۴ زندان اوینپیروان سایر ادیان ایر اناندرزگاه۸ زندان اویناندرزگاه هشت زندان اویناندرزگاه 8 زندان اوینحق درمان زندانیدرویش گنابادی در ایرانشهروندان درویش گنابادی در ایراندراویش طریقت نعمت اللهی در ایرانحق درمان زندانیان در ایرانپیروان سایر ادیان در جمهوری اسلامیاندرزگاه۴ زندان اوینحق درمان زندانیانمحرمیت از حق درمان زندانیان در ایرانبازجوئی از حمزه درویشزندانیان سیاسی زندان اوینزندانیان سیاسی در جمهوری اسلامیاقلیت درویش گنابادیزندانیان محروم از حق درمانحق درمان شهروندانسرکوب دراویش طریقت نعمت اللهی در ایرانسرکوب پیروان سایر ادیان در جمهوری اسلامیدراویش طریقت نعمت الهی در ایراندرویش گنابادی زندانیدراویش طریقتحق درمان بیماری زندانیانحق درمان بیماریبهنام محجوبیسهیلا حجاب حق درماناعتصاب غذای بهنام نظام آبادیاعتصاب غذای بهنام محجوبیدرویش گنابادی بهنام محجوییبهنام محجویی درویش گنابادیزندانی عقیدتی بهنام نظام آبادیحق درمان زندانحق درمان زندانیان سیاسی در ایرانبهنام محجوبی اعتصاب غذاپیروان سایر دینها در ایرانبهنام محجوبی بیماریبیماری بهنام محجوبیبهنام محجوبی درویش گنابادیبهنام محجوبی نظام آبادیدرویش گنابادی بهنام محجوبیتیمارستان امین آبادمحرومیت از حق درمان نسرین ستودهمحرومیت از حق درمان بهنام محجوبی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: