•                    
  •                  
پنج شنبه , ۱۰ آذر , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, دسامبر 1

آرمین جلالی روشن، دانشجوی ساکن تهران آزاد شد

0
167

حقوق بشر در ایران – امروز جمعه ۱۵مهر ماه ۱۴۰۱، آرمین جلالی روشن، دانشجوی بازداشت شده در تهران پس از اتمام بازجوئی ها آزاد شد.‌

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از دانشجویان متحد، امروز جمعه ۱۵ مهر ماه ۱۴۰۱، آرمین جلالی روشن، دانشجوی سال سوم رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه پلی تکنیک تهران، پس از طی‌ مراحل بازجوئی آزاد شد.‌

براساس این گزارش، از چگونگی آزادی آرمین جلالی روشن، مبنی بر تفهیم اتهام و یا آزادی وی با قرار وثیقه یا کفالت اطلاعی در دسترس نیست.

لازم به ذکر است، عصر یکشنبه ۱۰ مهر ماه ۱۴۰۱، آرمین جلالی روشن، در پی یورش نیروهای امنیتی به منزل وی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.‌

پس از اعلام خبر جان باختن مهسا امینی، متولد: ۱۳۷۹، اهل شهرستان سقز که برای دیدار با اقوام خود به تهران سفر کرده و توسط ماموران امنیتی بازداشت و در بازداشتگاه پلیس امنیت تهران (وزرا) جان باخت، اعتراضات گسترده ای توسط اقشار مختلف ایران در اکثر شهرها و استان‌ها در مخالفت با عمل کرد گشت ارشاد و در ادامه نارضایتی شهروندان از روند مدیریت و اقتصاد کشور برگزار شد.

حقوق بشر در ایران، با انتشار گزارشاتی بطور دقیق و مفصل روزهای،سوم، چهارم، پنجم، ششم، هفتم، هشتم، نهم، دهم، یازدهم، دوازدهم، سیزدهم، چهاردهم، پانزدهم، شانزدهم، هفدهم و هجدهم این  تجمعات اعتراضی را پوشش خبری داده است.

در تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۱، سازمان عفو بین الملل نیز با انتشار بیانیه ای، مقابله با سرکوب مرگبار اعتراضات به جانباختن مهسا امینی را نیازمند اقدام فوری جهانی دانست.

سرکوب آزادی بیان، عقیده و اندیشه ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر حق افراد بر انتشار آزادانه افکار و عقاید و نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی تاکید می کند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.